Марокко

Марокко опис, регіони, курорти

Курорти, міста:

Агадир
Марракеш
Касабланка
Эссуэйра

МАРОККО

ГЕОГРАФІЯ
Марокко – африканська держава, розташована у північно-західній частині африканського континенту, відокремлена від Європи Гібралтарською протокою. На півночі Марокко омивається Середземним морем, на заході – Атлантичним океаном. На сході і південному сході Марокко межує з Алжиром. Тури в Марокко популярні серед французів та іспанців, полюбилася ця країна і українцям.
Загальна площа Марокко – 446 550 кв.км. Берегова лінія Марокко дуже довга і становить 1835 км.
Марокко можна розділити на чотири основних регіона. Район Ер-Риф – це Середземноморське узбережжя з невисокими горами. Рослинність тут така ж, як і всюди на Середземному морі. Якщо ви зібралися на відпочинок в Марокко, подумайте про середземноморські курорти цієї країни.
Обширні рівнини атлантичного узбережжя – це дуже красиві місця, порослі корковим дубом. Вище в горах ростуть кам’яні дуби і гігантські кедри, і ландшафти виглядають дуже велично. На Атлантиці розташовані деякі популярні місця, куди на відпочинок в Марокко приїжджають туристи з усього світу.
Атлаські гори – ще один район, він простягнувся через всю країну від Атлантики до Ер-Рифу. І четверта зона, близька до пустель Сахари, рівнини, що лежать на південь від Атлаських гір.
На хребті Високий Атлас знаходиться гірський пік Джебель Тубкаль висотою 4165 м, це найвища точка країни. Дві найбільші річки в Марокко – Мулу, що впадає в Середземне море, і Себу, яка несе свої води в Атлантику. Вздовж річок розташовуються оазиси з фініковими пальмами, на рівнинах лежать степи з карликовою рослинністю, гірські схили вкриті ялівцями і туями, та іншими хвойними породами.

МАРОККО СЬОГОДНІ
Марокко – країна, яка довго перебувала під французьким протекторатом. Марокко не є членом Африканського союзу, так як претендує на Західну Сахару, вважаючи її своєю територією. Франція і США – головні союзники Марокко, ця країна підписала торговельні угоди з США і з ЄС і є союзником НАТО, хоча і не входить в цей військовий союз.
Економіка країни розвивається в основному за рахунок туризму і продуктів сільського господарства, чудових цитрусових, відомих навіть у Росії. Марокко так само експортує мінерали і добрива. Країна імпортує промислові товари та обладнання, продукти харчування, напої, пальне.
Туризм є істотною частиною державного бюджету, приваблює в країну інвестиції та створює робочі місця. Тури в Марокко занурюють західного туриста в чарівний світ Магріба. Основна проблема в країні – безробіття, але дешева робоча сила є привабливим інвестиційним фактором.

СТОЛИЦЯ
Офіційна столиця країни – місто Рабат, де знаходяться всі посольства і представництва, а також урядові установи. Тут розташовані музеї старовини і марокканського мистецтва, башта Хасана і залишки мечеті Якуба ель Мансура XII століття.

КЛІМАТ
На території Марокко є кілька кліматичних зон. Середземноморське узбережжя країни відрізняється м’яким субтропічним кліматом. Для Марокко характерні коротка м’яка зима з температурою в межах +10 ° -12 ° С і довге тепле літо з температурою від +25 ° С до +35 ° С. Це середземноморська зона зі східним колоритом, що робить відпочинок в Марокко таким незабутнім. Якщо пересуватися з півночі на південь вглиб континенту, то зміни клімату стають разючі. Приморський клімат змінюється на континентальний. Перепади денних і нічних, а так само літніх і зимових температур стають більш різкими і можуть досягати 20 ° С.
Північно-західне узбережжя країни знаходиться під впливом повітряних мас з Атлантики. У цьому місці прохолодний і рівний клімат без різких добових перепадів температур і ніколи не буває спеки. У гірських районах клімат залежить від висоти над рівнем моря. Тут волого, трапляються навіть повені. А в південних рівнинах, розташованих недалеко від Сахари опадів може не бути протягом усього року.

ВІЗА
Королівство Марокко перейшло на односторонній безвізовий режим з Росією. Для в’їзду в цю країну досить мати паспорт з терміном дії не менше 6 місяців з початку перебування в країні, і в такому паспорті без зволікань проставить візу. Це дає можливість усім бажаючим купувати вигідні горящі тури в Марокко.
МИТНІ ПРАВИЛА
Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежений, але її ходіння на території Королівства Марокко заборонено. При вивезенні неістраченной валюти необхідно мати банківський сертифікат про обмін.
Заборонено вивіз без спеціального дозволу антикваріату і предметів мистецтва. Є обмеження на ввіз професійного фотообладнання (це не відноситься до аматорської техніці), а також обмежено ввезення алкоголю. У Марокко можна ввезти не більше однієї пляшки міцних спиртних напоїв і однієї пляшки вина, не більше 200 сигарет, 50 сигар і 250 г тютюну.
РЕЛІГІЯ
Державна релігія королівства Марокко – іслам сунітського напряму. 98,7% марокканців – мусульмани-суніти, 1,1% – християни, 0,2% – іудеї.
МОВА
Офіційна мова – арабська. Але розмовна мова Марокко дуже відрізняється від канонічної арабської мови і її не розуміють в інших арабських країнах. На півночі країни багато говорять іспанською, поширені берберська та французька мови. Берберська мова існує у вигляді трьох діалектів, на ньому каже 40% населення Марокко – це в основному сільські жителі. По-французьки часто розмовляють бізнесмени.
Деякі фахівці, які колись навчалися в Росії, говорять по-російськи. У готелі Марокко набирають персонал, який розуміє європейські мови – англійська, іспанська, французька, німецька.
ВАЛЮТА
Марокканська валюта – дирхам, що дорівнює 100 сантимів. Марокканські дирхама не можна придбати за межами цієї країни. У обігу є банкноти номіналом 20, 50,100 і 200 дирхамів, монети 1, 2, 5 і 10 дирхамів і монети 5, 10, 20 і 50 сантимів. Один долар США дорівнює 7 дірхамів. Один євро дорівнює 10 дірхамів.
Валюту в Марокко краще всього міняти в банку і в жодному разі не на вулиці з рук. Це є порушенням закону. Найкраще місце для обміну валюти – банк або спеціальний обмінний пункт із золотим написом. Можна переводити гроші в готівку в банку за допомогою кредитної картки, чеків Travel Cheque або Euro Cheque. Оплата за кредитними картками можлива в готелях, у великих магазинах і ресторанах. Якщо ви придбали путівки в Марокко, захопіть з собою в цю країну євро або кредитні картки та ТревелСіМ-чеки.
НАСЕЛЕННЯ
Населення Королівства Марокко становить 34,9 млн. чол., І ця країна третя у світі за чисельністю населення після Єгипту та Судану серед арабських країн. Близько 60% населення – араби, 40% – пустельні жителі бербери. Можна сказати, що етнічне розмаїття на території Марокко зберігається до теперішнього часу. Тури в Марокко дуже привабливі як раз тому, що арабська та берберська культури на території цієї країни проявляються дуже своєрідно і яскраво.
Щорічний приріст населення становить близько 1,5%, рівень народжуємості істотно перевищує рівень смертності. Тривалість життя в середньому у чоловіків 69 років, у жінок – 74 роки.
КУХНЯ
Марокканська кухня відома на весь світ своїм екзотичним ароматом. При приготуванні страв використовуються численні спеції, соковиті фрукти та овочі, м’ясні і рибні делікатеси. Відпочинок в Марокко неможливо уявити без щоденного задоволення від пряної і незвичайною марокканської кухні. Марокканська кухня є однією з найбільш чудових на Сході.
Кус-кус – традиційна для Марокко та інших східних країн блюдо, яке зазвичай подають на обід у п’ятницю. Але якщо ви приїхали на відпочинок в Марокко, в ресторанах кус-кус можна замовити кожен день. Рецепти його приготування відрізняються в різних районах країни. Кус-кус дуже ситна страва, яку смачніше всього їсти рукою, а не ложкою або виделкою.
Якщо Ви опинитеся в Марокко, обов’язково спробуйте ніжне м’ясо ягняти, яке тане в роті, його зазвичай готують в духовці або смажать. Багато готелів Марокко щодня пропо нують різноманітне і цікаве східне меню.
Пастила – це чудові, тонкі і повітряні східні ласощі з мигдалем. У Марокко пастила буває і солодкої і солоної, а готують її з рибою, курчам і навіть з молоком на десерт.
ТРАНСПОРТ
Якщо ви хочете об’їздити всю країну, можна скористатися поїздом, так як квитки на поїзд завжди можна вільно купити в залізничних касах. Потяги в Марокко безпечні і чисті. Можна взяти в оренду машину. У міській межі пересуватися краще всього на таксі. Готелі Марокко часто пропонують сервіс таксі.
ТЕЛЕФОН
Дзвонити в Україну з Марокко дуже просто. Це можна робити за допомогою телефону-автомата або телефонувати за готівку з будь-якого телефонного апарату. Якщо ви віддаєте перевагу горящі тури в Марокко і хочете витратити на зв’язок як можна менше, найвигідніше знайти автомат для міжміського зв’язку і купувати картки до нього.

Телефони екстрених служб:
Місцева поліції – 19
Швидка допомога – 177
Інформація по країні -16
ОДЯГ І ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД
Марокко – ісламська країна. Перебування на території готелю зовсім не зобов’язує вас до строгості в одязі. Але якщо ви купили путівки в Марокко, пам’ятайте, що жінкам-іноземкам в цій країні приділяють підвищену увагу. При виході в місто краще одягатися як можна більш закрито, щоб не викликати зайвої цікавості у місцевого чоловічого населення: закриті руки і плечі, довга спідниця або штани. Жінкам краще пересуватися по Марокко не на самоті, а в супроводі супутників.
ЧАЙОВІ
У Марокко прийнято давати чайові за різноманітні дрібні послуги. У ресторанах сума чайових становить 5-10% від рахунку, на екскурсіях можна віддячити гіда і водія. Якщо ви хочете сфотографуватися з місцевим жителем, заплатите йому 1 дирхам. Путівки в Марокко в основному не пов’язані з великими витратами на чайові персоналу, але уникайте вуличних зазивал і порадників, не відповідайте на розпитування незнайомих людей, інакше це буде сприйнято як допомога, що вимагає оплати з вашої сторони за їхні поради.
ЕЛЕКТРИКА
Електрика в Марокко буває 220 і 110 в, щоб скористатися розеткою необхідно мати при собі адаптор.
ВОДА
Не слід вживати водопровідну воду. Потрібно купувати питну воду в пляшках.
МЕДИЦИНА І ЛІКУВАННЯ
За прикладом Тунісу, в Марокко існують розвинені і сучасні центри таласотерапії. Путівки в Марокко можуть допомогти вам підлікуватися або зміцнити своє здоров’я. Деякі готелі зі SPA-центрами пропонують великі програми – для молодих мам, для додання тонусу кровоносній системі, Антиварікозний, косметичні та багато інших.
На термальному курорті в місті Фес лікують від шкірних і гінекологічних захворювань, астми, ревматизму.
У Агадир знаходиться прекрасний центр таласотерапія, який поєднує давні традиції марокканські і самі передові технології. Тут же можна знайти і SPA-центри з оздоровчими програмами. Пляжні тури в Марокко непогано поєднуються з оздоровленням силами морської природи цих місць.
Для поїздки в Марокко вам не будуть потрібні спеціальні щеплення. Обов’язково візьміть з собою з дому необхідні лікарські препарати. Купуючи горящі путівки в Марокко, пам’ятайте про те, що не знаючи арабської мови, ви можете просто не знайти необхідні вам ліки. У разі серйозних проблем зі здоров’ям зверніться на ресепшен готелю і скористайтеся страховим полісом.
МАГАЗИНИ І ДЕРЖАВНІ УСТАНОВИ
Усі банки країни працюють з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 15:45; пошта – з 8:30 до 15:45; магазини – з 9:00 до 20:00. Субота і неділя в Марокко – вихідні дні. Маленькі магазинчики, кафе, ресторани працюють за вільним розкладом, іноді у свята й у вихідні дні.
ЧАС
Час в Марокко відстає від київського часу на дві години взимку і три години влітку.

Львів

Львів
Львів історично цікаве та багатогранне місто у західній Україні. Історія Львова починається з середини...     

Моршин

Моршин
Моршин, відпочинок і лікування все це в не великому курорті Прикарпаття який стрімко розвиває лікувальну...     

Трускавець

Трускавець
Чому Трускавець? Бо тут ви поєднаєте лікувальні властивості мінеральних вод, цілющий клімат Українських...     

Славськ

Славськ
Це гірське селище має все для відпочинку, і взимку, і влітку. Влітку, зелені гори й полонини, хвойні ліси...     

Східниця

Східниця
Східниця бальнеологічний курорт розташований в чарівній долині Українських Карпат з недоторканою...     

Замовити відпочинок
Пн. - Сб. з 10-00 до 19-00

  Львів:

  +38 032 243-07-29

  +38 050 371-17-36

  +38 067 436-42-84

           

  Дрогобич:

  +38 03244 2-43-60

  +38 050 371-23-74

  +38 067 340-12-28

           

З нами комфортно, надійно,
вигідно і ще:

  • У нас прямі ціни санаторіїв, готелів, баз відпочинку;
  • Вільний графік заїздів;
  • Швидке підтвердження та оформлення;
  • Гарантія бронювання;
  • Зручні способи оплати;
  • Ми надійні;
  • Багаторічний досвід...

Карта України, розташування курортів, місць відпочинку