Балі

Балі

Курорти, міста:

Курорти, міста

Індонезія, Балі

Відпочинок на Балі – це одне з самийх цікавих пропозицій для вибагливих любителів екзотики. Омиваний Індійським і Тихим океанами, Балі по праву вважається одним з найкрасивіших островів в світі. Це острів вулканічного походження в Південно-Східній Азії, що входить до складу Індонезійського архіпелагу. Розташований на південь від Сінгапуру, у східного краю острова Ява. Балі – частина вулканічної гірської дуги. Найвищою точкою острова є діючий вулкан Гурунг Агунг (3142 м над рівнем моря). Рельєф – гірський на півночі, терасованих – на півдні.
На території острова представлені різноманітні природні ландшафти – нескінченні піщані пляжі, високі кручі, гори з величними вулканами, пишні тропічні ліси, стародавні прозорі озера в кратерах, швидкі ріки і глибокі ущелини. Прекрасні пляжі на півдні складаються з білого піску, в той час як на півночі і заході можна зустріти унікальний чорний пісок. Тур на Балі дозволить Вам відпочити із задоволенням, якщо Ви любите пляжний відпочинок, захоплюючі екскурсії або чергування того й іншого.

Територія – 5633 кв. км
Протяжність – 150 км зі сходу на захід і 80 км з півночі на південь, площа острова – 5,6 тис. кв. км.
Населення – близько 3 млн людей
Столиця – Денпасар

КЛІМАТ
Для субекваторіального острова Балі характерний вологий тропічний клімат. Можна виділити два сезони – сезон дощів і сухий сезон.
З листопада природа пишно розцвітає всіма барвами. І навіть рясні опади не дуже турбують місцеве населення і туристів, так як випадають переважно вночі і рано вранці. З травня по жовтень настає сухий сезон. Він вважається зимовим. Найтепліший місяць – лютий, самий прохолодний – червень. Середня температура на острові становить +25-30 ° С. Температура води цілий рік +26-27 ° С.
В який час роки Ви не відвідали б Балі відпочинок на цьому острові доставить Вам масу задоволення-приїжджайте сюди в будь-який час! Тури на Балі особливо вигідні в середині зими, коли тепле море-вже рідкість на популярних курортах.

БАЛІ ВЧОРА І СЬОГОДНІ
Острів Балі вважається одним з найкрасивіших туристичних курортів Азії. Щорічно понад 1 млн туристів відвідують Балі, тури в це райське місце користуються попитом в усьому світі. Не дивно, що найчастіше громадяни Індонезії знаходять роботу в готельній та туристичній галузях, в текстильної та швейної промисловості.
Готелі Балі відрізняються високим рівнем сервісу. Туризм, виробництво текстилю, швейне справу і народні промисли стали стрижнем економіки Балі. Також добре розвинене сільськогосподарське виробництво. Основні сільськогосподарські продукти – рис, соєві боби, червоні гострі перці стручкові, копра, ваніль, чай, кава, тютюн, фрукти та овочі. Рибна промисловість і морські ферми також виробляють важливі для експорту товари.
Адміністративний центр Балі – місто Денпасар, що знаходиться на півдні острова. Місто відоме численними храмами, званими «пурамі». Там же знаходяться всі знамениті приморські курорти острови – Санур, Кута, Нуса Дуа, Легіан, Джимбаран, Убуд. Повітряні ворота Балі – міжнародний аеропорт Нгура Рай поблизу Денпасара.

ІСТОРІЯ БАЛІ
Перші згадки про острів Балі можна знайти ще в записах індійських і китайських мореплавців, які досягли архіпелагу в пошуках прянощів і дорогоцінного каміння. У 5 столітті почалося велике переселення народів з Південно-Східної Азії, що призвело до розповсюдження на острові буддизму. Вважається, що історія Балі бере початок у 8-9 століттях нашої ери, коли на острові став зміцнюватися індуїзм. Близькість до Яві завжди визначала орієнтири для місцевих правлячих монархічних родин. У середні століття на Яву і Суматру прийшли мусульмани – купці з північної Індії, що звернули в іслам велику частину населення. Уклади індуїзму, найсуворіша кастова система, суворе дотримання приписами, що регламентує кожен крок правовірного індуса, визначили силу того внутрішнього стрижня, який допоміг жителям острова Балі зберегти свою віру навіть у практично стовідсоткове мусульманському оточенні.
Останнім Індуїстський державою на острові Ява було Королівство Маджапхіт, засноване в 13 столітті нашої ери. У 15 столітті, після падіння імперії Моджапахіт, син імператора і його прихильники – індуїсти були змушені мігрувати на Балі. Вони принесли з собою культуру, музику і філософію своєї країни. Приблизно до цього ж часу відноситься і початок колонізації острова Балі Португалією в 1511 році. У 1597 році острів став голландської колонією.
Голландська Східно-Індійська Компанія з Батавії (нині Джакарта) здійснювала повний контроль над всіма островами архіпелагу аж до середини 20 століття. У 1957 році Індонезія здобула статус незалежної держави.
В даний час Індонезія – унітарна республіка президентського типу. Всенародно обраний Президент Сусіло Бамбанг Юдхойоно є головою формованого ним уряду і верховним головнокомандувачем збройними силами.
Хоча відпочинок на Балі став досить популярним з 70-х років минулого століття, острів продовжує залишатися Островом Богів-місцем для обраних. Тур на Балі може надати Вам можливість провести відпустку пліч-о-пліч з ким-небудь зі світових знаменитостей.

РЕЛІГІЯ
Релігія Балі – гінді – унікальне світогляд, що виникло в результаті злиття індуїзму, буддизму та місцевих стародавніх аніміческіх культів. Всесвіт для балійців – це добре організований і постійно розвивається космос. Вселеннная володіє двома силами: стабілізуючої – Дхарма і дестабілізуючою – Адхарма. Протидією цих сил, визнається створення, існування та руйнування речей. Всі сили природи підпорядковані верховному божеству, яке об’єднує Брахма – творця світу, Вішну – уособлення сили і Шиву – руйнівника. Кожне божество може втілюватися в різних формах і приймати інкарнації. Вищою метою людського існування є злиття з Верховним Буттям. Це здійснюється шляхом повної відмови від усього або шляхом накопичення знань і зразкової поведінки. Ті, хто вибирає цей шлях, постає перед жерцями. Вони перевіряють знання і внутрішню стійкість людини. Все життя він зобов’язаний дотримуватися 10 заповідей. Самий популярний шлях – ритуальні жертвопринесення богам, і виконання всіх призначених релігією обрядів. Для балійців храми і релігійні обряди – невід’ємна частина їхнього життя. Храмові фестивалі і ритуальні обряди проводяться у відповідності з національним балійскім календарем. Відпочинок на Балі надасть вам унікальну можливість доторкнутися до багатої духовної культури балійців та на власні очі побачити барвисті фестивалі, обряди і храмові комплекси

МОВА
Гocудapcтвeнний мова Індoнeзіі – індoнeзійcкій (бaxaca індoнeзія), нa Бaлі шіpoкoe pacпpocтpaнeніe пoлучілі тaкжe мecтниe діaлeкти, вocxoдящіe до язикaм кopeнниx жітeлeй ocтpoвa. Сpeді ніx видeляeтcя бaлійcкій мова (бaxaca бaлі), являющійcя нaціoнaльним язикoм ocтpoвa. Але якщо Ви купили тур на Балі і знайомі з розмовною англійською мовою, Ви легко порозумітися з персоналом: у всіх готелях говорять по-англійськи.

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ
Після прильоту на відпочинок до Індонезії заповнюється імміграційна карта, яку необхідно зберігати до кінця подорожі. При вильоті стягується аеропортовий збір у близько $ 10. Оплата здійснюється в індонезійських рупіях. У країну дозволено ввезення 2 л алкогольних напоїв, 200 сигарет або 50 сигар.
Заборонено ввезення зброї, електроніки, наркотиків, вибухових речовин, порнографії, друкованих видань на китайською мовою, китайських ліків.
Заборонено вивіз рідкісних тварин і птахів. Категорично заборонено вивозити черепашачі панцирі.
З острова Балі заборонений вивіз виробів різьблення по дереву та антикварних предметів. Для отримання дозволу на вивезення потрібно звертатися у відповідне Управління з експорту. На сувенірну продукцію заборона не поширюється.

ТЕЛЕФОН
Екстрені телефони
Швидка допомога – 118
Поліція – 110
Пожежна: служба – 113
Довідкове бюро – 108

ОДЯГ
З огляду на особливості клімату, рекомендується носити одяг з бавовни та інших легких натуральних матеріалів. Під час екскурсії в гори добре мати при собі легкий светр і зручне взуття. При відвідуванні більшості храмів короткі спідниці та шорти необхідно приховувати під довгою накидкою, яку можна взяти напрокат.

ЕЛЕКТРИКА
У всіх готелях напруга в мережі 220 вольт і 110 вольт

ТРАНСПОРТ
Громадський транспорт на Балі представлений так званими «бемо» – триколісними міні-автобусами. Плата за проїзд невелика. Також курсують більш комфортабельні і дорогі шаттл-баси, але вони не так поширені і кількість маршрутів обмежена. Основний туристичний транспорт – таксі, перед посадкою потрібно домовитися з водієм про ціну. Так як рух на острові лівосторонній, необхідно дотримуватись обережності при оренді автомобіля, мотоцикла або велосипеда.

НАЦІОНАЛЬНА ВАЛЮТА
Національна валюта – індонезійська рупія. У обігу знаходяться банкноти вартістю 100, 500, 1000, 5000, 10000, 50000, 100000 рупій. У великих туристичних районах до оплати приймаються долари. Валюту можна обміняти в аеропорту, у банках, обмінних пунктах, а також у готелях. Найнадійніший обмінний пункт це ЦЕНТРАЛЬНОЇ Кута. Зберігайте квитанції при обміні валюти, тому що вони можуть знадобитися при виїзді для обміну індонезійських рупій на іншу валюту. Можна використовувати кредитні карти American Express (AMEX), VISA, Master. Дорожні чеки приймаються як у готелях, так і в обмінних пунктах. На Балі важко обміняти купюри USD до 1996 р., Купюри достоїнством менше 100 USD, купюри в 50 USD приймаються за заниженим курсом, купюри від 1 до 20 USD – не приймаються.

ГОДИНИ РОБОТИ БАНКІВ І МАГАЗИНІВ
Банки працюють: понеділок-четвер з 8.00 до15.00; п’ятниця з 8,00 до 11,30; субота з 8,00 до 14,00, неділя – вихідний.
Магазини працюють з понеділка по неділю з 9.00 до 18.00, великі торгові центри відкриті до 21.00.

ПОКУПКИ
На Балі є всі види натуральних перлів – білого, жовтого, рожевого, блакитного, чорного. Прикраси з перлів користуються великою популярністю серед туристів. Також великий попит на прикраси з золота і срібла, батік, шовкові тканини, взуття та одяг з шкіри ручної роботи, меблі з тикового дерева, плетені вироби, кераміку, фарфор, балійських ляльок та маски. Якщо ви захочете привезти що-небудь з цього переліку з Балі ціни відносно невеликі.

ЧАЙОВІ
Чайові давати не обов’язково, за бажанням ви можете заплатити таксисту або офіціанту в ресторані 10% від вартості послуги. Можна також дати невелику суму за послугу доставки багажу в номер.

ПИТНА ВОДА
Не можна вживати воду з-під крана для пиття. Для чищення зубів необхідно використовувати воду в пляшках. Воду можна купити в готелі або в магазині.

ПЛЯЖ
Всі готелі, розташовані на береговій лінії, мають свої пляжі. Купання скрізь безпечно, проте зрідка трапляються морські їжаки. Дуже спокійний океан на узбережжі Нуса Дуа, тому що практично всі готелі знаходяться в лагуні. Нуса Дуа – елітарний курорт, тут знаходяться багато всесвітньо відомі готелі Балі. Краса архітектурних рішень, роботи відомих дизайнерів, натуральні матеріали, використані при будівництві і обробці вілл-це відмінні особливості Нуса Дуа. Гарячі тури на Балі можуть зацікавити молодь, яка любить активний відпочинок. Любителі серфінгу і інших водних видів спорту традиційно вибирають узбережжі Кути, так як там цілодобово «гуляє» хвиля і є спеціальні пляжі для серферів.

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ
Не прийнято з’являтися в громадських місцях в купальному костюмі або без сорочки.
При відвідуванні храму необхідно надягати саронг (довга накидка), який можна взяти напрокат.
За використання камери і фотоапарата в храмі оплачується додатковий внесок
Не можна вказувати на який-небудь предмет ногою.
Не можна стояти перед молільникам балійців.
Недопустимі поцілунки і обійми на людях.
У людних місцях слід оберігатися шахраїв.
Не залишайте на пляжі без нагляду цінні речі.
Цінні речі слід зберігати в сейфах.
Не перебувайте довго на сонці, використовуйте сонцезахисні засоби.
Через вживання незвичної їжі і незнайомих фруктів запасіться необхідними ліками