Домініканська республіка

Домініканська республіка

Курорти, міста:

Пунта Кана

Ла Романа

Хуан Доліо

Домінікана

ГЕОГРАФІЯ
Тури в Домінікану стали доступною для українських туристів екзотикою зовсім недавно. Держава перебуває в центрі архіпелагу Великих Антильських островів, на острові Гаїті, розташованому між Кубою і Ямайкою, безпосередньо під тропіків Рака, в північній півкулі. Гаїті омивається хвилями Атлантичного океану з півночі і Карибським морем – з півдня.
Домініканська республіка займає 48442 кв. км, або дві третини території острова. Протяжність узбережжя складає близько 1600 кв. км, із заходу на схід її межі простягаються на 320 км, з півночі на південь – на 240 км.
На заході Домініканська республіка має кордон з Республікою Гаїті, на сході проходить Канал де ла Мона. На північному сході від острова знаходиться Куба, на заході – Ямайка, на сході – Пуерто-Ріко. Відпочинок у Домініканській республіці дає Вам унікальну можливість побувати на Карибах.
На острові три гірських системи – Кордильєри, вкриті густими вічнозеленими лісами, з найвищою точкою Антильських островів – піком Дуарте (3175 м над рівнем моря). На південному заході країни, недалеко від кордону з Республікою Гаїті, розташовується глибока западина, оточена горами. Це озеро Енрікійо – найбільше у світі солоне озеро, в якому мешкають крокодили. Ви будете дуже задоволені, набуваючи екзотичні тури, Домінікана є справжнім заповідним раєм на землі. Готелі Домінікани відрізняються красою, комфортом і відмінними пляжами.

КЛІМАТ
На острові представлені п’ять основних кліматичних зон: волога, суха степова, тропічна сельва, лісова і савана. Самий жаркий місяць – серпень. Сезон дощів триває з вересня по жовтень, характеризується частими, але короткими зливами. Середня річна температура коливається між 18-27 ° С, вологість повітря становить 70-90%, температура води на узбережжі – 25-31 ° С протягом всього року. Більше 80% домініканського рельєфу займають гірські системи серед яких виділяються центральні, східні і північні гірськи хребти.
У Домінікані різноманітний і багатий рослинний і тваринний світ, у тому числі і підводний.

УПРАВЛІННЯ
Домініканська Республіка – конституційна демократія, представлена законодавчої, виконавчої та судовою владою.

МОВА
Офіційна мова – іспанська, однак повсюдно говорять і на англійській, в туристичних центрах нерідко можна зустріти людей, володіють італійською, французькою, німецькою, завдяки впливу туризму на економіку.

РЕЛІГІЯ
Прихильники католицької церкви складають домінуючу релігійну групу – 95% населення. Є також прихильники англіканської церкви, баптисти, євангелісти, адвентисти 7-го дня, мормони.

НАСЕЛЕННЯ
Приблизно 8,9 млн жителів, з них 3,5 млн людей проживають в Санто-Домінго. 73% населення метиси, 11% – темношкірі, 16% – європейці. Готелі Домінікани, як всі інші сегменти туристичного бізнесу, є найбільш прибутковою частиною економіки.

ГРОШІ
Грошова одиниця – домініканське песо (RD $), 1 RD $ = 100 сентаво. В обігу перебувають банкноти номіналом 10, 20, 50, 100, 500, 1000 і 2000 песо, а також монети: 5, 10, 25 і 50 песо.
1 американський долар = 34 песо.
У магазинах всі ціни вказані в песо, проте до оплати приймають і американські долари. Готелі Домінікани часто мають у своєму розпорядженні відділеннями банків, де надійно і вигідно проводити обмін валюти. Більшість ресторанів, готелів і магазинів, окрім готівки, приймають до оплати і банківські карти, перерахунок здійснюється за офіційним курсом на момент оплати.

ТЕЛЕФОННИЙ ЗВ’ЯЗОК
Для дзвінків з Росії необхідно набрати – 8 (10-809) і номер телефону. Для дзвінків у Росію – 0117, код міста та номер.

РІЗНИЦЯ В ЧАСІ
Країна розташована у Східно-Карибської тимчасової зоні (GMT – 0400). Час відстає від київського на 6 годин, літом – на 7 годин.

ПРАВИЛА В’ЇЗДУ
Якщо Ви купуєте тури, Домінікана чекає на Вас з розпростертими обіймами. Для громадян Російської Федерації – безвізовий в’їзд, громадяни Росії, України, Казахстану, Естонії та Литви можуть перебувати в Домініканській республіці протягом 90 днів, при цьому, паспорт повинен бути дійсний на весь період перебування в країні. Громадяни інших держав повинні оформляти візу в консульстві Домініканської Республіки в Москві. Без домініканської візи також можуть в’їжджати громадяни, які мають відкриті візи до США, Великобританії і країн Шенгенської угоди. При візовому та безвізовому в’їзді в порту прильоту необхідно придбати картку туриста за 10 доларів США, а при вильоті з країни заплатити 20 доларів США під час реєстрації рейсу. У деяких випадках цей податок включений у вартість авіаквитка.

МИТНІ ПРАВИЛА
Як розповідають ті, хто відвідав чудово місце під назвою Домінікана, ціни на спиртне і сигарети тут цілком прийнятні. У країну можна ввезти не більше 2 літрів спиртного, 200 сигарет та подарунки, вартістю не більше 1000 доларів США.

ВОДА І ЛІКАРСЬКІ ПРЕПАРАТИ
Близько 80% населення забезпечені водопровідною водою, однак для пиття рекомендується використовувати бутильовану воду.
Практично всі основні лікарські препарати можна придбати на місці, але спеціальні препарати, призначені лікарем, необхідно взяти з собою. Також бажано мати при собі противоалергенні препарати і репеленти для захисту від укусів комах звичайних, бджіл, комарів, мошки.

ЕКОНОМІКА ТА ІНВЕСТИЦІЇ
Основними секторами економіки є сільське господарство, гірнича промисловість, велику частку займає туріндустрія. У країні в останні роки динамічно розвиваються вільні індустріальні зони. Головні продукти сільськогосподарського експорту: кава, какао, цукровий очерет, ананас, апельсин, тютюн. Для такої країни як Домінікана, ціни на багато натуральних і смачних продуктів зовсім невисокі.

СТОЛИЦЯ
Столиця держави – Санто-Домінго, перше місто Нового світу, була заснована у 1496 р. Бартоломео Колумбом, братом великого адмірала Христофора Колумба. Сьогодні це сучасний і багатонаціональне місто, населення якого складає близько 3,5 млн осіб.
Санто-Домінго – найстаріше місто в Америці. Історична частина міста, його колоніальна зона, в якій збереглося близько трьохсот пам’яток історії та архітектури, була оголошена ЮНЕСКО в 1990 р. культурним надбанням людства.
Колоніальна частина міста – маленькі звивисті вулички і тінисті площі, красиві колоніальні будівлі і пам’ятники. У Санто-Домінго варто відвідати Алькасар – будинок Дієго, сина Христофора Колумба; Кафедральний собор Святої Марії; Військовий форт – одну з найперших міських будівель.

РОЗВАГИ
Одна з головних визначних пам’яток – перший в Домініканській Республіці нічний тематичний парк Imagine, розташований всередині печер природного походження. Тут ви випробуєте масу позитивних емоцій, зможете піднятися на «небеса», спуститися в «пекло», прогулятися по «лімбо» і «чистилищу». Гостей парку чекають магічні ночі, повні танців і веселощів. Величезна дискотека вміщує до 3000 чоловік, тут регулярно виступають кращі діджеї. До послуг клієнтів концертний зал, ресторани і багато чого іншого. Протягом дня по парку організуються екскурсії, відвідувачі також зможуть придбати місцеві сувеніри за найкращими цінами. А конгрес-центр парку є популярним місцем проведення брифінгів та інших ділових заходів.