Ізраїль це невелика, але дуже різноманітна близькосхідна країна. Країна має довгу берегову лінію у східній частині Середземного моря і невелику ділянку на березі Червоного моря в затоці Ейлат (Акаба). Ізраїль межує з Єгиптом і сектором Газа на південному заході, Йорданією і Західним Берегом ріки Йордан на сході, Сирією і Ліваном на півночі. Він ділить кордон з рікою Йордан і Мертвим морем із Західним Берегом ріки Йордан і Йорданією. Західний Берег, Східний Єрусалим, і сектор Газа були де-факто під ізраїльським правлінням з 1967 року.

Історія Ізраїлю тісно пов’язана з єврейським народом ще з Біблійних часів – згідно Старому Завіту, це частина ними Богом Даною Землі. Крім євреїв, починаючи з 11 століття до РХ і до виникнення Ісламу, ця територія також піддавалася завоювання асирійцями, Вавилоном, Персією, Греками, Римлянами, Сасанідами, візантійцями, а самі вони усамітнилися в Галілеї. З 7 століття н.е. Свята Земля остаточно завойована мусульманами. Спроби звільнення були зроблені Хрестоносцями, але, на жаль, остаточно попала під владу Султанату Мамлюків в 1256р., а в 1516 р. земля Ізраїлю була завойована імперією Османа, аж до XX ст. Крізь віки Ізраїль та частина сьогоднішнього Єгипту і Йорданії були свідками зародження трьох всесвітніх релігій – іудаїзму, християнства та ісламу. Тому на сьогодні це «Свята Земля» для євреїв, християн і мусульман.
Крім історичних, релігійних, археологічних та інших різних туристичних визначних пам’яток, Ізраїль також пропонує чудовий клімат, сонячний морський відпочинок, красиві природні місця і заповідники.
У гірських районах взимку може бути вітряно, холодно, а іноді й сніжно (в Єрусалимі принаймні раз на рік випадає сніг). Між тим, прибережні міста, такі, як Тель-Авів і Хайфа, мають типовий середземноморський клімат з прохолодною, дощовою зимою і довгим спекотним літом. Північні області мають посушливий клімат з жарким літом і прохолодною зимою, але з меншою кількістю дощів, ніж середземноморський клімат. Південні райони – це степовий клімат з дуже жарким і сухим літом і м’якими зимами.
Для в’їзду громадян України до Ізраїлю, необхідно лише подати наступну інформацію: ім’я, прізвище, дата народження, номер закордонного паспорта, (паспорт повинен бути дійсний не менше 12 місяців з дня повернення на Україну, також у ньому має бути не менше 2-х чистих сторінок), терміни його дії, релігійність, місце роботи.