Мальдіви

Мальдіви

Мальдіви

Курорти, міста:

Південний Мале Атолл
Північний Мале Атолл
Арі Атолл
Далу Атолл
Ба Атолл
Адду Атолл
Лавіані Атолл

ГЕОГРАФІЯ
Одним з найбільш привабливих екзотичних напрямків є Мальдіви, тури в це чудове місце стають все більш популярними серед досвідченої публіки. Мальдівська республіка розташована в екваторіальних водах Індійського океану, приблизно в 700 км на південний-захід від Шрі-Ланки і являє собою ланцюг з 20 атолів, які, у свою чергу, складаються з 1192 коралових острівців. З них населені близько 200. Найвища точка архіпелагу – на південному атолі Адду – 2,4 м.
Загальна площа складає близько 300 кв км. Столиця держави – Мале. Це єдине місто і порт архіпелагу, який знаходиться на однойменному атолі.
Відпочинок на Мальдівах дає можливість сучасній людині відчути себе Робінзоном Крузо – багато атоли на Мальдівах до цих пір нежилі.

МАЛЬДІВИ СЬОГОДНІ
Демократична республіка. Країна є членом Співдружності націй. Глава держави і уряду – президент, який обирається на 5-річний термін. Законодавчий орган – однопалатний парламент (54 депутати). Мальдіви розділені на 19 провінцій (атолів) і столичний округ Мале.
Всі тури на Мальдіви починаються з прибуття на цей найбільший острів архіпелагу.

МАЛЕ
Мале, столиця держави, його комерційний і політичний центр. Площа Мале – понад 1,77 кв км, у місті проживає більше 60 тис. осіб. Мале – самий жвавий і популярний острів архіпелагу. У числі історичних і релігійних пам’яток Мале – Мечеть Великої П’ятниці, Массід-аль-Султан Мохаммед Тхакуруфаану-аль-Аз Зам – найбільша мечеть на Мальдівах з величним золотим куполом. Мечеть вміщує понад 5000 чоловік. Вона також включає Ісламський центр. Цікава також стара Мечеть П’ятниці з її мінаретом, гробницями національних героїв і членів королівської сім’ї та унікальним розписом в самій будівлі мечеті і на королівських цвинтарях.
Крім того, в Мале варто відвідати гробниці легендарних святих, Мулее-аги – Президентський палац та Національний музей у Парку Султана. Всі ці пам’ятки знаходяться всього в 10 хвилинах ходьби один від одного.
Дуже мальовниче видовище являють собою фруктовий, овочевий і дерев’яні ринки, де жителі інших атолів торгують своїми товарами. Поруч розташований рибний ринок, з ранку він порожній, і тільки після обіду сюди починають стікатися рибалки зі своїм уловом. Завдяки мистецтву рибалок, віртуозно чистячих і ріжучих рибу прямо за прилавками, цей ринок дуже популярний серед туристів. Відпочинок на Мальдівах дуже розмірений і спокійний, але в Мале є декілька дискотек і нічних клубів.

КЛІМАТ
Клімат на Мальдівах тропічний, з листопада по березень зберігається суха погода завдяки впливу північно-східних мусонів. З червня по серпень на погоду впливають південно-західні мусони з дощами. Спекотна погода стоїть цілий рік, температура повітря коливається від 24 ° до 30 ° С. Тури на Мальдіви в будь-який час року принесуть Вам радість спілкування з тропічної природою!
Найкращим часом для того, щоб влаштувати собі відпочинок на Мальдівах, вважається період з листопада по кінець квітня: в цей час тут спокійне море, сонячна і суха погода. З травня по жовтень південно-західний мусон може приносити короткочасні дощі, для цього періоду характерні не занадто спекотна погода, висока вологість і хвилювання на морі. У червні бувають шторми і високі хвилі. Температура води цілий рік зберігається на рівні 24 – 27 ° С.
На Мальдівах немає річок і озер, тому, незважаючи на велику кількість опадів, тут відчувається нестача прісної води. У колодязях та резервуарах вода дощова, на смак злегка солона. На островах ростуть кокосові пальми і банани.
Кровососних комах небагато, однак вечорами краще користуватися репелентами. Як і скрізь на екваторі, на Мальдівах дуже короткі, усього чверть години, ранок і вечір, і відразу за ними наступають яскравий день з жарким сонцем або темна ніч.

ІСТОРІЯ
Архіпелаг заселили більше двох тисячоліть тому вихідці з сучасних Шрі-Ланки та Індії. У V-VII ст. сюди прийшли араби і перси.
До XII ст. на островах переважав буддизм, в 1153 на Мальдівах висадився один з арабських проповідників ісламу і дуже скоро все населення звернулося до мусульманства. Сам проповідник проголосив себе султаном на ім’я Мухаммад уль-Абдал, вони і став засновником династії, довгий час правила на Мальдівах.
У 1558 Мале захопили португальці і побудували там форт. У 1573 р. португальців вигнали, потім на архіпелазі спробували закріпитися голландці, також безуспішно.
У 1887 р. Британія встановила свій протекторат над Мальдівами.
У 1932 р. прийнята перша конституція, в 1939 р. її скасували.
У 1964 р. відбулося повстання проти британського правління. Бунтівники зруйнували аеропорт і взяли в облогу резиденцію британського адміністратора.
26 липня 1965 Британія надала Мальдівам незалежність.
11 листопада 1968 за результатами референдуму Мальдіви були проголошені республікою.
З 1972 р. країна відкрита для туризму.
З 1978 р. на Мальдівах 6 п’ятирічних термінів поспіль правил президент Момун Абдул Гайюм.
У серпні 2004 р., після заворушень в Мале, Гайюм обіцяв провести демократичні реформи і розширити політичні свободи. У 2005 р. були дозволені політичні партії. У жовтні 2008 р., після перших у країні виборів з участю кількох кандидатів, першим президентом Республіки Мальдіви, обраним всенародним голосуванням, став Мохамед Нашид.

МИТНІ ПРАВИЛА
Обмежень на ввезення або вивіз іноземної й місцевої валюти немає. Тури на Мальдіви дозволяють Вам безмитно ввезти до 200 шт. сигарет і до 125 мл парфумерних виробів, а також предметів особистого споживання (не більше одного предмета на особу).
Строго заборонено провезення алкоголю в будь-якій кількості, в тому числі придбаного в магазинах duty free, ковбаси салямі, свинини і продукції з неї, зброї для підводного полювання, порнографічних публікацій і наркотиків.
Заборонено вивіз чорного корала і продукції з нього (крім сувенірів, виготовлених офіційно сертифікованими виробниками), виробів з панцира морської черепахи, а також предметів і речей, знайдених на дні моря.

РЕЛІГІЯ
На Мальдівах проживають суніти – представники найбільшого ісламського течії. У всіх мечетях на всіх населених островах п’ять разів на день – на світанку, перед полуднем, опівдні, на заході і після настання темряви – проходять молитви. Найбільша і одна з найкрасивіших в Азії мечетей – Ісламський центр в Мале, відкритий в 1984 р.

МОВА
Державна мова Мальдів – дхівехі, належить до індоіранської мовної гілки індоєвропейської мовної сім’ї, використовується унікальна писемність «тхаана», слова в ній пишуться зліва направо. Багато слова прийшли з інших мов – арабського, тамільської, урду, перської, англійської, гінді.
Є версія, що назва «Мальдівські острови» утворилося з слів «махав» (арабською «палац») і «дива» («острів» на гінді). У Мале і на курортах поширена англійська мова. Поза туристичної зони місцеві жителі англійською практично не говорять.

ВАЛЮТА
Місцева грошова одиниця – мальдівська руфія, в 1 руфіі – 100 ларі.
У ході банкноти гідністю 2, 5, 10, 20, 50, 100 і 500 руфій, а також монети в 1, 2, 5, 10, 25 і 50 ларі. Повсюдно приймаються до оплати долари США та основні кредитні карти (American Express, Visa, Master card, Diners Club, JCB та Euro Card). Обмінювати по приїзду долари на місцеву валюту не обов’язково.
При від’їзді залишилися руфіі можна обміняти назад на долари. Валюту змінюють у банку й у великих магазинах, на яких висить особливий знак поруч зі знаками міжнародних туристських карток.
Курси місцевої валюти до основних валют:
- Мальдівська руфія (MVR) / рубль (RUB) 10 RUB = 5.45 MVR, 1 MVR = 1.83 RUB;
- Мальдівська руфія (MVR) / американський долар (USD) 1 USD = 12.79 MVR, 100 MVR = 7.82 USD;
- Мальдівська руфія (MVR) / Євро (EUR) 1 EUR = 20.15 MVR, 100 MVR = 4.96 EUR.

НАСЕЛЕННЯ
Жителі Мальдів належать одній культурі і в більшості своїй сповідують одну релігію – іслам. За своїм походженням вони є нащадками представників азіатської, арабської, негроїдної та монголоїдної рас.
Араби, африканці, індонезійці – всі вони зробили вплив на зовнішній вигляд остров’ян і внесли свій внесок у расові та культурні особливості Мальдів. Люди тут доброзичливі і привітні від природи. Населення Мальдів – близько 260 тис. чоловік. У країні висока, до 98%, грамотність, так як з 1960 р. введено обов’язкова англійська середня освіта.

КУХНЯ МАЛЬДІВ
Якщо Ви зібралися на Мальдіви, відпочинок в цьому райському куточку доставить Вам масу гурманських відчуттів – тут можна спробувати унікальні страви. У місцевій кухні відчувається сильний індійські і арабські кулінарні традиції. Широко використовуються рис, морепродукти, різні прянощі і гострі приправи, а також риба в різних видах – копчена, сушена, варена.
Головне бюдо – відварений тунець з рисом і різними соусами (найчастіше кокосовим каррі) і перцем, а також “хікімас” – сушена і копчена риба. Радимо спробувати пиріг з рибою, кокосом і луком “баджія”, рибний пиріг “кулі боркіба”, традиційний рибний суп і рис “Гаруда”, котлетки з тунця з кокосом “гулу”, запечену рибу з пастою чилі “фіхуну мас”, рулетики з смаженої риби “кіміа”, рибний паштет “ріхаукуру”, смажену рибу з перцем і часником “телулі травні” та ін
З м’ясних страв остров’яни їдять в основному курку, і то по святах або в складі особливих страв. Основа раціону остров’ян – рис, варений в кокосовому молоці, з різними овочами, перцем, рибою або морепродуктами, а також з бананами, папайєю, манго, гарбузом, солодкою картоплею або плодами хлібного дерева.
Фірмовий десерт – кокосовий горіх у всіх видах, солодкі страви з рису і фруктів. Популярні кокосове молоко, пудинги, овочеві і фруктові салати та випічка. Головний напій – чай, його п’ють з молоком та цукром. Звичайний чорний чай не користується любов’ю місцевих жителів, але є повсюдно. Все більшого поширення набуває кава, в основному по-арабськи, але, як і всі імпортні продукти, вона тут досить дорога. У спеку дуже хороші соки, місцеве солодке молоко “Кіру сарбат”, солодкий пальмовий сік “раз”, напій “Суджа” і слабоалкогольний напій “ДАА” з ферментованого пальмового молока.

ТРАНСПОРТ
На курортних островах є власні човни для трансферів, це або швидкісні моторні човни, або гідролітаки.
Між населеними островами не існує регулярної транспортної системи. Транспортна система ad hoc обслуговується в основному місцевими моторними човнами дхоні (dhoani) або батхтхелі, їх середня швидкість – близько 10 км / год. Напрокат можна взяти дхоні і навіть сучасні моторні човни. Авіакомпанія Air Maldives пропонує регулярні польоти в аеропорти Ханімааду, Кадхду, Каадедхду і Гана.
Найпопулярніші види наземного транспорту – велосипеди та мотоцикли. У Мале і на інших великих островах можна орендувати автомобіль. Непосидючий турист може купити тур на
Мальдіви і об’їздити на моторному човні всі атоли, острів за острів, включаючи незаселені.

ТЕЛЕФОН
Вся територія країни поділена на різні телефонні зони. Вартість дзвінка в межах однієї зони зазвичай – близько 0,25 руфій за хвилину, між зонами – від 0,55 до 3 руфій за хвилину. Зателефонувати можна з будь-якого телефону-автомата, що працює по телефонних картках місцевого оператора Dhiraagu.
На деяких островах телефонів-автоматів немає, телефонувати можна з переговорних пунктів (працюють зазвичай з неділі по четвер з 7:30 до 20:00, по п’ятницях – з 14:00 до 18:00, по суботах – з 9:00 до 18 : 00). Вартість розмови трохи вище, ніж з телефона-автомата. З 24:00 до 06:00 вартість дзвінка дешевше на 20%. Діє стільниковий зв’язок у стандарті GSM 900/1800.
Телефони екстрених служб
Поліція – 119
Національна служба безпеки – 313-281
Пожежна служба – 118
Швидка допомога – 102
Довідкова телефонної мережі – 110
Міжнародний телефонний оператор – 190
Оператор зв’язку між атолу – 188
Довідкова аеропорту Мале – 332-211
Митне управління – 322-001, 310-045

ОДЯГ І ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД
Мальдіви – ісламська держава. Для прогулянки по населених пунктах рекомендується надягати довгі штани або спідницю, а також легку сорочку (але не майку). При відвідуванні ресторанів строгий вечірній одяг в основному не потрібен. При відвідуванні мечетей одяг повинен закривати ноги і руки. Взуття слід зняти і омити ноги в ритуальних басейнах. Привозити спиртне на Мальдіви заборонено. Випити можна тільки в спеціально відведених для цього місцях – барах і ресторанах готелів, там відвідувачів обслуговують приїжджі з Шрі-Ланки та Індії, так як громадянам Мальдів торгувати алколголем заборонено. Що ще характеризує Мальдіви, ціни на алкоголь середні.

ЧАЙОВІ
Офіційно чайові не прийняті, якщо обслуговування вам сподобалося, залиште невелику суму офіціантові (5% від суми рахунку), працівникові готелю приблизно $ 10. Деякі курорти додають оплату послуг в рахунок (зазвичай 10%), в цьому випадку в чайових немає ніякої
необхідності. Орендуючи човен або катер, заздалегідь обговорюйте суму.

ЕЛЕКТРИКА
Напруга в мережі – 220-240 В, 50 Гц, розетки стандартні європейські. З огляду на те, що електрика виробляється генераторами готелів, досить часті перепади напруги.

ВОДА
Рекомендується пити воду і прохолодні напої в пляшках. Місцева вода, хоча й очищується досить ретельно, але через спеку швидко стає непридатною для пиття. Як говорять туристи, що відвідали Мальдіви, ціни на бутильовану воду зовсім невисокі.

МЕДИЦИНА І ЛІКУВАННЯ
Щеплень не вимагається, проте рекомендується вакцинація проти гепатиту А і В. Ліки краще привозити з собою, так як на островах дуже мало аптек, а в готелях медикаменти коштують дорого. Перед поїздкою оформляється медична страховка міжнародного зразка.

МАГАЗИНИ І ДЕРЖАВНІ УСТАНОВИ
У Мале банки й обмінні пункти знаходяться на вулиці Marine Drive. Відкриті з 8:00 до 13:30, з неділі по четвер.
Графік роботи магазинів варіюються. Більшість, особливо на великих островах, працюють з 07:00-08:00 до 21:00-23:00, але в літній час багато магазинів відкриті з 13:00-15:00 до 18:00-20:00.

ЧАС
Час випереджає київский на 2 години літом и зимою – на 3 години.