Таїланд

Таїланд

Таїланд

Курорти, міста:

Бангкок
Паттайя
о. Чанг
о. Самет
Хуа Хін
Пхукет
Као Лак
о. Яо
Крабі
Пхі Пхі
Самуі
Чианг Раі
Чианг Маі

Королівство Таїланд (у минулому Сіам) – держава в Південно-Східній Азії, розташована на Індокитайський і північній частині Малайського півостровів. На півночі і заході межує з М’янмою Тайланд (Бірма), на північному сході – з Лаосом, на південному сході – з Камбоджею, на півдні – з Малайзією.
На південному сході омивається Сіамською затокою Таїланд, на південно-заході – Андаманським морем. Гора Дой-Інханон (2576 м), розташована в гірському масиві на західному кордоні, є найвищою точкою Таїланду. Досить велика гірська система знаходиться і на Малайському півострові, де розташовані гора Кхао-Луанг (1786 м) і гора Дой-Піа-Монофонічні (1270 м).
Більше половини території Таїланда – низовинні рівнини, в тому числі Менамська в басейні річки Чаопрая. На південному узбережжі країни знаходяться численні найкрасивіші пляжі і бухти, які омиваються водами Тихого і Індійського океанів.
Якщо Ви відвідаєте Таїланд, відпочинок у цій країні видасться Вам ідеальним саме через унікальність природних умов.

КЛІМАТ
У Таїланді тропічний і субтропічний клімат. Середня температура повітря +28-30 ° С, середня вологість становить 70%. Умовно клімат центральної частини країни можна розділити на три сезони: сезон дощів (червень – жовтень, середня температура +30 +35 ° С), зима (листопад – лютий, середня температура, +28 +30 ° С), весна (березень-травень , середня температура +35 +40 ° С).
З березня по травень у Таїланді спекотний сезон. Температура повітря піднімається до +40 ° С.
З червня по жовтень наступає сезон дощів. У ці місяці (особливо в червні і серпні) випадає найбільша кількість опадів. Найбільш дощовий місяць – жовтень. Середня температура повітря в цей період 26 +32 ° С.
Але для мешканців півночі, які люблять жаркий відпочинок, Таїланд в цей час так само цікавий, як будь-яка інша тропічна країна.
І все ж найкращий час для того, щоб купити тур в Таїланд – з листопада по квітень. Завдяки північно-східному бризу в Таїланді встановлюється ідеальна і комфортна, м’яка, суха погода, що сприяє прекрасному відпочинку. Температура повітря – від +20 ° С до +30 ° С. Вночі температура в Бангкоку складає близько +16 ° С, на півдні країни значно тепліше. У цю пору року дощів практично не буває, що сприяє довгим пішим прогулянкам по численних храмів і іншим визначним пам’яткам Таїланду. Саме в цей час року в інших країнах уже не поплавати в морі, але якщо Ви оберете Таїланд, тур пляжного напрямки виявиться дуже вдалим.

ВІЗА
При поїздці на термін до 15 днів громадяни України мають можливість безвізового в’їзду в країну. В аеропорту по прибуттю ставиться безкоштовний штамп із вказівкою максимального терміну перебування.
Туристична віза на 3 місяці оформляється у консульствах Таїланду. Вартість візи – приблизно $ 30. Термін оформлення – 8-10 календарних днів.
Необхідні документи:
1. Закордонний паспорт (термін дії не менше 6 місяців від дати передбачуваного виїзду з країни).
2. 1 фотографія чорно-біла або кольорова (3х4 см або 4х6 см), зроблена не раніше ніж 6 місяців тому.
3. Довідка з місця роботи на фірмовому бланку з зазначенням займаної посади.
4. Копії сторінок українського паспорту (П.І.Б., прописка).
При вильоті з Таїланду кожен пасажир оплачує аеропортовий збір у розмірі 400 бат з Утапао, 400-500 бат з Пхукета (розмір збору може мінятися). Без сплати збору з Бангкоку.

МИТНИЙ РЕЖИМ
У країну дозволено ввезення: особисті речі, алкогольні напої – 1 л, сигарети – 200 шт., (Загальна вага тютюнових виробів не більше 250 г); 1 фото-або відеокамера, 5 плівок для фотоапарата і 3 касети для 8-мм або 16-мм відеокамери; товари, дорогоцінні камені, вироби із золота та платини, придбані в магазинах безмитної торгівлі.
У країну заборонене ввезення: наркотиків, ввезення порно-і еротичних матеріалів
Дозволено вивозити з країни: тайську валюту в розмірі 50 000 бат на людину; сувеніри (лакові шкатулки, вироби з срібла з черню, кераміка, шовк, дорогоцінні камені, на які в магазині необхідно взяти сертифікат). Іноземні грошові кошти, які були ввезені (сума не повинна перевищувати 10 000 доларів США).
Категорично заборонено вивезення антикварних зображень Будди, дорогоцінних каменів, золотих злитків, платинових прикрас, марок та антикваріату.

РЕЛІГІЯ
Велика частина населення (майже 95%) сповідує буддизм. Проте в країні законом закріплена свобода віросповідання. Також представлені іслам, індуїзм і християнство.

НАЦІОНАЛЬНА ВАЛЮТА
Місцева валюта – Бат.
USD купюри $ 1 – 32 бата
USD купюри $ 5-20 – 35.5 батів
USD купюри $ 50-100 – 33 бата
До оплати приймається тільки місцева валюта. Валюту можна поміняти в банках або в обмінних пунктах, що мають вивіску EXCHANGE. Банки відкриті по буднях з 8.30 до 15.30. Пункти обміну – з 8.30 до 20.00. У деяких обмінних пунктах не беруть американські купюри 1990 і 1993 років випуску. Найнижчий курс в аеропорту, тому при необхідності рекомендується обміняти там мінімальну суму. Через різницю в курсі обміну між купюрами різного номіналу краще брати банкноти гідністю в $ 100. Різниця в курсі становить 0.83 бата, тобто міняючи сто купюр по 1 долару можна втратити близько 100 батів.

ОДЯГ
Найбільш зручна вільна одяг з легкої бавовняної тканини. При відвідуванні храмів і Королівського палацу одяг має бути закритою. Заборонені шорти і відкриті майки. Перед входом в храми, де зберігаються образи Будди, необхідно знімати взуття.

ЧАС
Час в Таїланді випереджає київський на 5 годин взимку і на 4 години – літом.

ЕЛЕКТРИКА
Напруга в мережі 220 Вт, як правило, в сучасних готелях розетки універсальні. Якщо ж вам попадеться роз’єм для плоскої або англійського зразка вилки, просто попросіть адаптер на стійці реєстрації в готелі. Має сенс мати при собі перехідник “Європа – Азія”.

ЧАЙОВІ
У ресторанах прийнято давати чайові офіціантові. Розмір чайових складає 5-10% від вартості замовлення. Швейцарам в готелі також можна залишити чайові в розмірі $ 1,5-2.

ПИТНА ВОДА
Чи не рекомендується пити водопровідну воду без кип’ятіння, а також чистити зуби і мити фрукти проточною водою. Очищену воду в пляшках безкоштовно видають у всіх готелях. Слід також звертати увагу на якість льоду, який використовується для напоїв. Краще відмовитися від його використання, тому що він, можливо, приготований з водопровідної води.

ЦІННОСТІ
Не слід залишати документи, гроші та ювелірні прикраси в номері, так як адміністрація готелю не несе відповідальності за їх пропажу. Для збереження цінностей та власного спокою краще користуватися спеціальними сейфами, які є у всіх готелях.

ТРАНСПОРТ
Громадський транспорт в Таїланді досить дешевий. Дуже поширені мототаксі, їх називають «Тук-Тук». Якщо необхідно взяти таксі, краще скористатися машинами з написом TAXI – METER. При переміщенні на великі відстані рекомендується користуватися пасажирськими поїздами. Також можна взяти автомобіль напрокат. Однак, з-за лівостороннього руху і напруженої обстановки на дорогах (особливо в Бангкоку), бажано орендувати машину разом з водієм. При оренді автомобіля потрібно пам’ятати, що транспортний засіб не застраховане, у разі ДТП всі витрати буде нести орендар.

МЕДИЧНА ДОПОМОГА
Українським туристам, які виїжджають за кордон, на весь період перебування в країні надається медичний страховий поліс. Якщо стався нещасний випадок, слід зателефонувати за вказаним у страховому полісі телефону сервісного центру. Після цього можна звернутися за допомогою до медичного закладу країни. Необхідно зберігати чеки після оплати медичних послуг для відшкодування витрат страхової фірмою.