Об’єднані Арабські Емірати

Об'єднані Арабські Емірати

Об'єднані Арабські Емірати

Курорти, міста:

Дубай
Шарджа
Фуджейра
Абу Дабі
Ум Аль Кувейн
Аджман

Об’єднані Арабські Емірати розташовані на південному-сході Аравійського півострова і межують на північному-заході з Катаром, на сході – з Султанатом Оман і Королівством Саудівська Аравія – на півдні.
Береги країни омиваються водами Персидської і Оманської заток. Довжина берегової лінії – 700 км, з них 600 км припадає на Перську затоку, а 100 км йдуть уздовж Оманської затоки. На невеликій території країни представлені найрізноманітніші природні ландшафти близькосхідного регіону – піщані та піщано-гравійні пустелі з зеленими оазисами, величезними дюнами і висохлими гирлами річок, кольорові гори масиву Аль-Хаджар, родючі рівнини на північному сході, коралові рифи Корфаккана і прекрасні піщані пляжі узбережжя Перської затоки. До речі, вода там славиться особливою прозорістю.

КЛІМАТ

Клімат ОАЕ сухий, субтропічний, приблизно 350 сонячних днів у році. Дощі бувають рідко, та й випадають в основному вночі в зимовий період (лютий-березень). Річна норма опадів близько 13 см, у посушливі роки – не більше 3 см в рік. Середня денна температура в січні: 24-26 ° С, річна: 45-48 ° С, середня вологість 50-60%, влітку і восени – до 90%. Найкращий час для відпочинку – з жовтня по квітень включно. Однак і в літній період в ОАЕ можна чудово відпочити: готелі добре кондиціонують, вода в басейнах спеціально охолоджується. Крім того, влітку проходить безліч свят і фестивалів. У зимовий час доцільно взяти з собою светр або легку верхній одяг, так як увечері досить прохолодно, до 12-15 ° С на узбережжі, а в горах і в пустелі – до 5 ° С. Температура води в Перській затоці влітку 19-33 ° C і вище, взимку на півдні країни вона становить 22-24 ° C, а на півночі може опуститися до 16 ° С. Самий м’який клімат – в еміраті Фуджейра, який знаходиться в затоці Омана, що на узбережжі Індійського океану. Влітку там не так спекотно, а в зимовий час – трохи тепліше, ніж на решті території країни.

РЕЛІГІЇ ТА МОВИ

Основна частина населення країни – мусульмани (96%). Державна релігія – іслам. Офіційна мова – арабська, широко поширена англійська мова.

ВІЗОВИЙ РЕЖИМ

Громадянам Укрїни і країн СНД необхідно мати закордонний паспорт, дійсний протягом 6 місяців c дати закінчення туру.
Для оформлення візи необхідно надати по електронній пошті нижчеперелічені документи (з 01.01.2009р.):
1) кольорова сканована ксерокопія першої сторінки закордонного паспорта, у форматі JPG, розмір не повинен перевищувати 100kb.
На дітей, вписаних до одного з батьків, необхідно так само вислати кольорову скановану сторінку закордонного паспорта, де вписана дитина, у форматі JPG, розмір не повинен перевищувати 100kb.
2) сканована кольорова фотографія розміром 4,3 х 5,5 см.
Примітка
По прибуттю в міжнародний аеропорт ОАЕ – Дубай або Абу Дабі, в будь-якій із терміналів, необхідно при собі мати копію візи, тому що без неї неможливо пройти сканування зіниці.
Вартість оформлення туристичної візи:
- Стандартна віза (STANDARD) – 75 у.о.
Віза для дітей, вписаних в паспорт батьків, оформлюється безкоштовно.
Віза для дітей, що мають власний паспорт, оформляється на стандартних умовах.
Відкрита віза дійсна протягом 60 днів на термін перебування не більше 30 днів.
Прохання звернути увагу, що туристи прибули за туристичною візою, мають право наступний раз подати документи на візу після закінчення 30 днів тільки.

ОДЯГ

ОАЕ – мусульманська країна, тому одяг не повинен бути викликаючим, особливо під час релігійних свят і рамадану – місяця мусульманського посту. Є певні правила поведінки і носіння одягу. Купальні костюми, включаючи бікіні, цілком прийнятні на пляжі або у басейну готелю, але в громадських місцях з’являтися в занадто відкритому одязі не варто. Особливо це стосується емірату Шарджа, де закони найбільш суворі.

ФОТО – ВІДЕОЗЙОМКА

В ОАЕ не можна фотографувати військові об’єкти, палаци шейхів і нафтопереробні заводи – це вважається кримінальним злочином! Не фотографуйте також у тих місцях, де є заборонний знак, наприклад, в нічних клубах, на багатьох виставках. Не можна фотографувати місцевих жінок, у чоловіків слід запитати дозволу на фотозйомку. Зате в туристичних місцях обмежень на зйомку немає, і під час екскурсії, наприклад, в етнографічному селі можна зафіксувати на відео-і фотокамеру жінок в паранджі, бедуїнів, танець живота …

ЧАС

Місцевий час випереджає київський на дві години.

МАГАЗИНИ І ДЕРЖАВНІ УСТАНОВИ

Всі державні установи, консульства і посольства працюють з 08:30 до 12:30.
Магазини відкриті з 09:00 до 13:00 і з 16:00 до 22:00 всі дні тижня, у п’ятницю – скорочений день з 14:00 до 22:00.
Під час Рамадана режим роботи магазинів змінюється: вони відкриваються близько 18:00 – 19:00 і закриваються пізно вночі.

НАЦІОНАЛЬНА ВАЛЮТА

Місцева валюта – дирхам.
В одному дірхама -100 філсів.
Курс дірхама по відношенню до долара стабільний і становить 3, 66 ДХ за 1 USD.
Оплата товарів та послуг проводиться дірхамамі, але багато хто приймають до оплати долари. Правда, з незначними втратами для покупця. Ввезення і вивіз будь-якої валюти не обмежені.

БАНКИ ТА ОБМІННІ ПУНКТИ

Години роботи банків: з суботи по середу з 08:00 до 13:00, в четвер з 08:00 до 12:00.
Деякі банки відкриті з 16:00 до 17:00.
Обмінні пункти працюють з 08:00 до 13:00 і з 16:00 до 20:30.
У більшості готелів, торгових центрах і у великих магазинах приймаються картки Visa, Diners Club, American Express, American Card.

МЕДИЧНА ДОПОМОГА

В ОАЕ існує мережа державних госпіталів і поліклінік, медичне обслуговування в яких відповідає найвищим світовим стандартам. Отримати необхідну допомогу чи консультацію можна також у численних приватних клініках, але лікування тут буде дорогим.
На весь період перебування в країні туристи забезпечуються медичними страховими полісами, за якими надається безкоштовна екстрена медична допомога в рамках умов, обумовлених у страховому полісі.
Аптеки працюють з 08:00 до 13:00 і з 16:00 до 21:00. У кожному місті є цілодобові чергові аптеки.

ПИТНА ВОДА

Водопровідна вода в ОАЕ придатна для пиття. Однак у всіх готелях, ресторанах і барах подається мінеральна вода місцевого виробництва. У магазинах продається мінеральна вода у пластиковій упаковці.

ЕЛЕКТРИКА

Напруга в мережі 220/240 вольт. Стандартними є розетки з трьома отворами (одне – заземлення).

ЦІННОСТІ

У всіх готелях працює досить сувора система безпеки, але адміністрація зазвичай не несе відповідальності за пропажу цінностей, залишених у номерах. Для збереження документів, грошей та інших цінностей краще користуватися спеціальними сейфами, які є практично у всіх готелях.

ТРАНСПОРТ

В ОАЕ дуже поширене таксі. Існує таксі без лічильника, де потрібно попередньо домовитися про вартість поїздки (мінімально – 5 дірхамов). Таксі Dubai Transport обладнані лічильником, посадка – 2 дірхама, за кожен кілометр – 1 дирхам. Таксі у всіх еміратах – державне, за винятком емірату Шарджа, де поряд з державним є ще й приватне таксі.
У країні хороше автобусне сполучення – як усередині міст, так і між Еміратах, Проте ми не рекомендуємо користуватися цим видом транспорту: в основному він використовується місцевим чоловічим населенням з достатком нижче середнього, вкрай рідко в автобусі можна побачити жінку. Поїздка на таксі буде більш комфортною і приємною.
Прийміть до вашого відома, що для туристів охочих скористатися послугами прокату автомобілів в ОАЕ необхідно мати при собі водійські права і міжнародний дозвіл на водіння автотранспорту за кордоном. (Наші пластикові права міжнародними не є) Оренда автомобіля можлива для осіб старше 21 року при наявності міжнародних водійських прав, виданих не менше 1 року тому. У компанії з прокату вам оформлять тимчасовий дозвіл.
Нетривале паркування – безкоштовно, плата за годину стоянки – 2 дірхама.
У населених пунктах максимальна швидкість 60 км / год, на автострадах – 100 км / год. Всюди встановлені радари, які фіксують перевищення швидкості. Розмір штрафу – до 100 дирхам. За серйозне порушення правил вилучаються права, хабар офіцеру – кримінальний злочин. У випадку ДТП відразу ж викликайте поліцію (тел.: 999), щоб отримати довідку про аварію.

ПЛЯЖ

Всі готелі, розташовані безпосередньо на береговій лінії, мають свої приватні пляжі. Крім того, є прекрасні громадські пляжі. У міських готелях до пляжу і назад курсує безкоштовний автобус. Приймати сонячні ванни слід вкрай обережно. Не забудьте про сонячні окуляри і крем.
Не можна засмагати в голому вигляді і топлес. У Шарджі жінки не можуть перебувати на муніципальних пляжах в купальних костюмах. Забороняється розпивати спиртні напої. Йдучи з пляжу, не залишайте за собою сміття.
Припливи і відливи досить сильні, а прибережні течії часто непередбачувані. Займатися дайвінгом слід тільки під керівництвом місцевих інструкторів.

ЧАЙОВІ

В ОАЕ чайові не є обов’язковими. Однак, якщо ви задоволені обслуговуванням, можна заохотити обслуговуючий персонал. У деяких ресторанах чайові включені у вартість (10-15%). Носіїв в аеропорту або в готелі можна залишити 5-10 дирхам, в залежності від кількості багажу. У таксі чайові не прийняті.
Скрізь, особливо в приватних магазинах і на ринках, слід торгуватися. Ціну на товар можна знизити у два рази.