Індія

Індія

Санаторії, готелі:

Санаторії, курорти, міста

ІндіяТЕРИТОРІЯ
Республіка Індія займає 3287590 кв.км. Це сьоме місце в світі за площею. В Індії проживає близько 1177635000 людей – це друге місце в світі за величиною населення.
ГЕОГРАФІЯ
Велика частина Індії знаходиться на півострові Індостан, але до складу цієї країни входять також Андаманські, Нікобарські і Лаккадівських острова. Ця країна володіє довгою береговою лінією, частину кордону з морем доводиться на острови.
Індія межує з багатьма державами регіону – з Пакистаном і Китаєм на півночі, з Непалом і з Бутаном на північному сході, з М’янма і з Бангладешем в східній частині країни. Морські кордони Індії розділяє з такими країнами, як Шрі-Ланка, Індонезія і Мальдівські острови.
На півночі Індії тягнуться величні Гімалаї з найвищою точкою країни горою Канченджунгой. Тут розташовані льодовики, які живлять собою витоки великих індійських річок, таких як Гангу і Брахмапутра. Ці річки повноводні весь рік і впадають в Бенгальську затоку. Інші великі ріки – це Годаварі і Кавері, а так само притоки Ганги – Ямуна і Коші. Природа Індії різноманітна і відповідає різних кліматичних зонах.
КЛІМАТ
Клімат Індії обумовлений двома чинниками. Перший чинник – це високі Гімалаї, які не пускають холодне повітря Арктики і вітру з Середньої Азії на територію Індостану. Тому в Індії завжди набагато тепліше, ніж в інших країнах, розташованих на тій же широті. Другий погодний чинник – пустеля Тар, яка своїми вітрами привертає до Індії мусони – сильні сезонні зливи. Мусони іноді забезпечують близько 80% опадів на рік.
У Гоа, найвідомішому індійському курорті, клімат субтропічний, м’який. Середня температура складає +27-35 ° С протягом усього року, період мусонів короткий, в червні-серпні, що сприяє комфортному відпочинку практично цілий рік.
КРАЇНА СЬОГОДНІ
Індія сьогодні має одну з найбільш динамічно розвиваються економік світу, це країна з величезним населенням і унікальною культурою, що йде в глибину тисячоліть.
Культурні пам’ятки Індії входять у світову скарбницю і приваблюють численних туристів. Культура Індії – це химерна мозаїка самих різних національних традицій. Древні індуїстські храми, чудовий білосніжний Тадж Махал, палаци епохи Великих Моголів і колоніальні будівлі англійців створюють незвичайне різноманітність.
Потік туристів до Індії зростає з кожним роком і зараз складає близько 5 мільйонів чоловік. Це не дивно, адже багатьох вабить не тільки райська природа, але і пам’ятники культури, а так само духовне і матеріальне різноманіття. Відпочинок в Індії можна організувати з викликаючою розкішшю або ж в простих умовах, а так само можна познайомитися з традиціями індуїзму, ісламу, буддизму, і навіть зороастризму.
ІСТОРІЯ
Історія Індії почалася в найдавніші часи з поселень у долині річки Інд. Через Індостан протягом століть прокочувалися хвилі завоювань. Армії, які об’єдналися з місцевим населенням – дравідамі, заснували ведичну культуру стародавньої Індії. Тут розбивав свої похідні намети Олександр Македонський, Індією правили Великих Моголів, ця країна знала як періоди роздробленості на маленькі князівства, так і періоди імперського об’єднання і процвітання. У 1947 р. Індія позбулася англійської колонізації.

РЕЛІГІЯ
Більшість жителів Індії сповідують індуїзм – це близько 80% населення. Мусульман в країні близько 13%. Близько 2% християн в основному католики, інша частина – буддисти і джайни. Атеїстів практично немає. Індія – це країна всіх релігій і терпима до будь-якого способу думок і вірувань. Міжрелігійні конфлікти в цій країні частіше за все результат політичних маніпуляцій, люди ж дуже толерантні.

МОВА
Державною мовою в Індії є мова гінді. Ця мова належить до індоєвропейської групи мов і на ньому говорить півмільярда людей. Другою державною мовою є англійська. У курортній зоні багато жителів дуже добре говорять по-англійськи.

ВІЗОВИЙ РЕЖИМ
Для відвідування Індії необхідно отримати в посольстві індійську візу. Термін виготовлення туристичної візи – 4-5 робочих днів, при цьому закордонний паспорт заявника повинен бути дійсний протягом шести і більше місяців від дати подання заяви.

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ
Слід задекларувати готівкову валюту на суму понад 5.000 доларів США і всю суму, включаючи дорожні чеки, на суму понад 10.000 доларів США.
Ви маєте право безкоштовно ввозити до Індії не більше 200 сигарет, 50 сигар, 250 грам тютюну, 2-х літрів алкоголю.
Декларуванню підлягають такі ввезені в Індію товари:
зброю і боєприпаси живі птахи і тварини, включаючи домашніх тварин
рослини, включаючи їх насіння і плоди будь-які товари, що імпортуються в комерційних цілях (комп’ютери, мобільні телефони, камери, спортивне обладнання та побутову техніку числом більше однієї штуки на особу) радіопередавачі, золото і срібло, за винятком особистих прикрас.

ТЕЛЕФОНИЙ ЗВ’ЯЗОК
Індія – це країна, в якій телефонія та Інтернет бурхливо розвиваються. Мобільна мережа охоплює практично всю країну. В Індії легко настроїти мобільний доступ в інтернет, або ж знайти інтернет-кафе. Зателефонувати до іншої країни зовсім не складно – треба знайти телефонний кіоск з написом ISD (International Subscriber Dialling). Там сидить продавець і горить табло, на якому видно ціна поточного розмови. Вам видадуть чек. Вартість міжнародного телефонного зв’язку в Індії дуже вигідна. У великих містах і в туристичних зонах Індії можна знайти міжнародні телефони-автомати.
ОДЯГ
Якщо ви вирушите на північ країни, вам можуть знадобитися теплі светри і куртки. На півдні Індії краще за все носити одяг з тонких і легких натуральних тканин – з бавовни та шовку.
Скромний й охайний європейський одяг як у жінок, так і у чоловіків, ніколи не викличе нарікань і неприємностей. Жінкам потрібно носити одяг хоча б до колін, і обов’язково уникати декольте, одягу без рукавів, зайвої відкритості.
При відвідуванні храму слід роззутися і покривати голову. Потрібно ходити в головному уборі на сонці, користуватися сонцезахисними кремами і берегтися від опіків і перегріву.
ЧАС
Індійський час випереджає на 2,5 години.
ЕЛЕКТРИКА
Напруга мережі 220 вольт
Транспорт
Кращий спосіб дістатися до потрібного місця – взяти таксі, велорикші або авторікшу. Брати автомобіль в оренду не варто, тому що рух на дорогах індійських занадто хаотично для європейця.
Таксі з кондиціонером – це найзручніший і дорогий вид транспорту. Але торгуватися про ціну поїздки треба до її початку, а платити – в кінці поїздки. Таксі без кондиціонера коштує дешевше.
Рикша – це найзручніший вид транспорту для поїздки на невелику відстань. Більше екзотики і нижче ціна.
Оренда скутера – непогане рішення транспортної проблеми.

Національна валюта

Національна валюта Індії – індійська рупія. Умовне позначення рупії в Індії – Rs. 1 рупія дорівнює 100 Пайс.
Рупії випускаються у вигляді купюр і монет. Паперові банкноти бувають гідністю в 1000 рупій, 500 рупій, 100 рупій, 50 рупій, 20 рупій, 10 рупій, 5 рупій, 2 рупії і 1 рупія. Монети мають цінність 5 рупій, 2 рупії, 1 рупія, 50 Пайс, 20 Пайс, 10 Пайс та 5 Пайс. Примірний курс індійської рупії – 42 рупії за 1 долар США
В Індії закон не дозволяє розплачуватися іноземною валютою, тому вам краще мати при собі запас рупій, так як обмінні пункти є не скрізь. У великому банку вам поміняють будь-яку валюту, а у звичайних банках і в точках по обміну-долари, євро і англійські фунти стерлінгів.

Години роботи банків та магазинів
Індійські банки працюють з понеділка по суботу з 10 до 14-16 годин (в суботу – до обіду). Можна міняти валюту у спеціальних обмінних пунктах. Такі пункти часто є в готелях, в магазинчиках, в турагентствах і т.п. Візьміть собі квитанцію про обмін та намагайтеся не брати зовсім пошарпані купюри, так як їх можуть у вас не прийняти.
Магазини в Індії працюють з 9-10 ранку до 8-9 вечора без вихідних, іноді закриваються раніше, в 6-7 вечора. Супермаркети у великих містах чи магазинчики в туристичних зонах працюють допізна або цілодобово.

Купівлі
Килими, вироби з дерева, чай, спеції, сувеніри – це прекрасний вибір для подарунків собі і рідним. Де б ви не здійснювали покупки, прагніть поторгуватися – вам напевно поступляться в ціні.

Чайові
Якщо вам сподобалося обслуговування, ви можете запропонувати працівникові чайові в розмірі від 20 до 50 рупій, у ресторані чайові дають з розрахунку 10-15% від рахунку.

Питна вода
В Індії не можна пити водопровідну воду. Обов’язково мийте руки з милом перед їжею і пийте тільки бутильовану воду в заводській упаковці. Не купуйте воду у вуличних торговців. Не пийте напоїв з льодом у вуличних кафе або в готелях маленьких міст.

Корисна інформація

Сімейні узи для індійця є священними.
Не прийнято говорити про секс, обніматися і цілуватися на людях, не можна без причини звертатися до молодої індійської дівчині, а тим більше торкатися до неї.
У будь-якій ситуації не прийнято кричати, а тим більше розпускати руки. Це може привести до плачевних наслідків.
Бережіться злодюжок! Зберігайте дорогі речі в сейфі готелю, стежте за своїми грошима і апаратурою. Не залишайте речі без нагляду на пляжі.
Якщо ви жінка і подорожуєте на самоті, одягайтеся скромно: прикривайте плечі, руки до ліктів і коліна.
При вході в храм разуйтесь, голову краще прикрити.
Бережіться тропічного сонця – ходіть у головному уборі. Користуйтеся засобами захисту від сонця.
Не вказуйте пальцем на людей чи на святині в храмах