Китай

Китай

Курорти, міста:

Пекін
Хайнань
Шанхай

КИТАЙТУРИ В КИТАЙ – ВІДКРИТТЯ Піднебесної КРАЇНИ
Китай – це велика країна з багатою історією і найбільшим у світі населенням. Китай розташовується в Центральній і Східній Азії і займає 9,6 млн. кв. км. Це третя за величиною країна на нашій планеті після Росії і Канади.
Китай знаходиться в Центральній і Східній Азії, його територія простяглася з півночі на південь і з заходу на схід на багато тисяч кілометрів. Китайська Народна республіка – це офіційна назва Китаю, а столицею КНР є Пекін.
В Китаї знаходяться знайомі нам з дитячих років за підручниками географії пустелі Такла Макан і Гобі, а на заході країни простягнулися величні білосніжні хребти Тибету. Тури в Китай – це відкриття іншої культури і чудової природи, адже ця країна омивається морями Тихого океану з східного боку, а з півдня її оточують Жовте море, Південно-Китайське море, Східно-Китайське море, а так само Корейська затока. Морські узбережжя Китаю мають феноменальну довжину 14 500 км. Цій країні належать острова Тайвань, Макао, Гонконг і Хайнань, що стали центрами міжнародної торгівлі і туризму.
Природне різноманіття Китаю – це плавний перехід від засніжених пустель Тибетського нагір’я, розташованого вище 4000 м. над рівнем моря, до м’яких субтропічних зон морського узбережжя. Родючі річкові рівнини, розташовані нижче рівня моря на 1500 м – це колиска китайської цивілізації, адже ще в доісторичні часи тут мешкали землероби і селяни. Найбільші річки Китаю – це Хуанхе і Янцзи, багато інших річки утворюють багату водну систему з безліччю озер.ВІДПОЧИНОК В КИТАЇ СЕРЕД УНІКАЛЬНОЮ ПРИРОДИ
Різноманітні ландшафти і природні зони Китаю є причиною неймовірного багатства царства тварин і рослин у цій країні. За кількістю видів рослин Китай знаходиться на третьому місці у світі після Індонезії і Бразилії. У КНР можна зустріти рідкісні види флори і фауни, багато з яких мають найдавніше походження і не зустрічаються більше ніде у світі. Одного тільки бамбука в китайських лісах виростає кілька сотень видів.
Рослини, характерні для арктичних пустель і альпійських лугів, тропічні джунглі і коралові острови, дерева хвойних лісів становлять флору цієї дивної країни. Відпочинок в Китаї, особливо на острові Хайнань, принесе багато задоволення любителям екзотичної природи.
Рідкісних тварин, таких як панда і сніжний барс, мускусний олень і золотиста мавпа, в цій країні можна знайти у заповідниках – куточках природи, де все живе старанно зберігається. Таких заповідників в Китаї більше 300. Журавлі, чаплі, лелеки, лебеді, дикі гуси найрідкісніших видів мешкають на озерах та річках і знаходяться під охороною держави.КЛІМАТ
Китай має в своєму розпорядженні майже всі природні і кліматичні зони, які тільки можна собі уявити. Жаркі пустелі і арктичний холод вічних льодовиків, передгір’я, великі зони помірного і субтропічного поясів представляють клімат Китаю. Південна частина цієї країни і в тому числі острів Хайнань знаходяться в тропічному поясі, на широті Гавайських островів, і володіють пишною і прекрасної тропічної природою. Популярний відпочинок в Китаї – це звичайно подорож на узбережжі Південно-Китайського моря або на цей острів.
Крім тропічних лісів, на острові Хайнань є плантації екзотичних фруктів: манго, кокосів, ананасів, какао і каву. Середньорічна температура на цьому острові + 24 ° С, води + 26 ° C. Сонце світить в небі більше 300 днів у році, а повітря на Хайнані – чисте і ароматне. Тури в Китай і відпочинок на острові Хайнань принесуть чимало користі вашому здоров’ю.

ІСТОРІЯ
Історія Китаю – це літопис загадок і таємниць. Найдавніші пам’ятники архітектури цієї країни принесуть допитливій людині незвичайні враження, і відпочинок в Китаї – це можливість доторкнутися до самої вічності: побачити теракотову армію імператора Цинь Ши-Хуанді або прогулятися по Великій Китайській Стіні.
Первісні люди жили на території Китаю ще 1,7 мільйонів років тому. Найдавніші згадки цієї країни відносяться до 30 – 40 століттях до нашої ери. У ці часи в Китаї жив легендарний правитель на ім’я Фу Сі, який створив Книгу Змін – знамениту «Іцзін», в якій вперше було згадано про Інь і Ян – чоловічого та жіночого початках, які формують сам Всесвіт. У 17 – 12века до нашої ери Китаєм керувала династія Шан, яка була повалена з престолу Піднебесної воїнами з династії Чжоу. У 221 році до влади в Китаї прийшла династія Цинь, і саме в цей час була задумана і збудована гігантська Велика Китайська Стіна – її видно з космосу і вона була покликана захистити Китай від набігів варварів.
Імператор Цинь Ши-Хуанді, засновник цієї династії, об’єднав Китай в гігантську імперію. Правителі змінювалися один іншим, але країна тільки збільшувалася в розмірах. В історії китайської імперії змінилися династії Хань, Тан, Сун, Юань, Мін і Цін, і імперія пережила кілька політичних криз. Проте країна зберегла свою цілісність до наших днів.
Китай є справжньою скарбницею світової культури: тут розвивалися мистецтва та ремесла, література і медицина, і саме ця країна подарувала світу фарфор і порох, шовк і папір, чай і компас, голковколювання, боротьбу кунг-фу, вишукану давню поезію і гармонійну архітектуру.
У ХХ столітті, в 1911 році, у Китаї відбулося антимонархічне повстання і була проголошена Китайська Республіка, становлення держави супроводжувалося труднощами. Коли закінчилася Друга світова війна, до влади в Китаї прийшли комуністи.
1 жовтня 1949 у Китаї була проголошена Китайська Народна Республіка. В кінці 70-х років оновлений уряд цієї країни взяв курс на економічні реформи і політику відкритості західному світу. Тури в Китай – це можливість познайомитися з яскравим справжнім цієї східної країни, яка століттями була недоступна для будь-якого європейця.
КИТАЙ СЬОГОДНІ
Сучасний Китай – це країна з населенням понад 1 мільярд і 300 мільйонів чоловік. Китайська економіка є однією з найдинамічніших у світі і росте щороку на рекордні 15%.
Китайські міста вражають своєю красою, продуманістю та зручністю. Пекін і Шанхай – це справжні мегаполіси ХХI століття, в яких можна побачити історичні пам’ятники і саму сучасну архітектуру.
Не дивлячись на те, що більша частина населення Китаю все ще живе в селах і займається сільським господарством, китайський уряд докладає великі зусилля для згладжування різниці в доходах міського та сільського населення, забезпечує своїх громадян освітою і медичною допомогою. У промисловому відношенні Китай успішно тіснить виробників з інших країн. Китайська економіка – це зараз друга за величиною економіка світу після Японії. Не дивлячись на соціалістичний статус за конституцією, 70% власності в країні перебуває в приватних руках. У Китаї діють 4 спеціальні економічні зони, 14 зон безмитної торгівлі. Величезна увага держава приділяє розвитку науки і високих технологій.
Якщо ви вирушите до Китаю тури в який стають все більш популярні на Заході, ви самі побачите китайське економічне диво та унікальну культуру цієї стародавньої країни.

ДЕРЖАВНЕ УСТРІЙ
Главою китайської держави є голова КНР, зараз цей пост займає Ху Дзіньтао. Законодавчий орган країни – однопалатні Всекитайські Збори Народних Представників.
НАСЕЛЕННЯ
У Китаї живе більше людей, ніж у будь-якій країні світу – 1 мільярд 338 мільйонів і 613 тисяч. Близько 73% населення складають китайці, 7% – це представники малих народностей Китаю, яких нараховують більше 55.
МОВА
Державною мовою в Китаї є китайська (ханьська). На цій мові говорить більшість населення Китаю. Ієрогліфічне письмо, якими записується китайську мову, дуже давнє і красиве. Китайські ієрогліфи відомі з 16 століття до нашої ери.

РЕЛІГІЯ
У Китаї поширені три традиційні релігії – конфуціанство, даосизм і особлива різновид буддизму. Іноді всі три релігії мирно живуть під дахом одного храму. Більшість китайців все ж сповідують споконвічну китайську релігію – даосизм.

НАЦІОНАЛЬНА ВАЛЮТА, ВІЗА І МИТНИЦЯ
У Китаї можна розплачуватися тільки національною валютою, яка називається «юань» (у латинському написанні RMB). Але якщо ви маєте іноземну валюту, її можна обміняти на юані всюди – у головних відділеннях Bank of China, в готелях або ж у великих супермаркетах. Вигідніше всього міняти валюту на юані в аеропорту – там дуже хороший курс. У готелях, великих ресторанах і торгових центрах приймаються до оплати кредитні карти American Express, JCB, Visa, Master Card і Diners Club. При покупці з карт стягується комісійний збір у розмірі 1-2% від вартості покупки.
Для оформлення візи в КНР необхідно надати:
1. Закордонний паспорт, дійсний не менше 6 місяців після дати оформлення візи
2. Дві фотографії 3 х 4 або 4 х 6 см
3. Анкету
Термін оформлення документів у посольстві – від 2 до 5 робочих днів.
Ввезення і вивіз іноземної валюти необмежений. Невитрачені юані перед від’їздом з країни можна знову обміняти на будь-яку іноземну валюту.
У країну дозволено безмитне ввезення 400 сигарет, 100 сигар, 1,5 л спиртних напоїв, побутових електроприладів, особистих речей, фотоапаратів, портативних магнітофонів, відеокамер, ноутбуків (по одному предмету на туриста, їх вартість не повинна перевищувати 5000 RMB). Громадяни, що прилітають і відлітають з аеропортів КНР, повинні описати всі свої цінності в спеціальній митній декларації.
Заборонено ввезення в Китай зброї, порнографії, вибухових речовин, наркотиків і отрут. Заборонено вивіз з цієї країни антикваріату, творів мистецтва, а також живопису і графіки без чека з магазину, в якому був придбаний товар.

НАПРУГА В МЕРЕЖІ
220V
МАГАЗИНИ І БАНКИ
Державні магазини в Китаї відкриті з 9.30 до 20.30, приватні – з 9.00 до 21.00, ринки – з 7.00-23.00 і працюють без вихідних. У магазинах Китаю можна купити сувеніри та подарунки місцевого виробництва – це фарфор і шовк, ляльки в національних костюмах, вироби зі слонової кістки, нефриту і інших природних матеріалів, паперові змії та святкові маски, і багато іншого.
Банки у цій країні чекають вас з 9.00 до 12.00 та з 14.00 до 17.00, але графік може бути й іншим.

ЧАС
Китай розташован в п’яти годинникових поясах, але вся країна має тільки один (пекинський) годинниковий пояс – время випережает київське на 6 годин взимку і на 5 годин влітку.
КУХНЯ
Китайська кухня різноманітна і дуже здорова. Якщо ви віддаєте перевагу хороші кулінарні враження під час відпочинку і з таким настроєм обираєте свої тури Китай вас не розчарує.
Всі страви готуються за лічені хвилини на спеціальних опуклих сковорідках «вок». Рис, морепродукти, м’ясо і птиця, овочі і соєві соуси завжди присутні на китайському столі. Туристам подобаються китайські пельмені і рисове пиво, а якщо ви справжній гурман, то спробуйте китайські делікатеси. Це жаб’ячі лапки, суп з ластів’ячих гнізд, коріння лотоса, водорості, папороть, мови качок і горілка, настояна на зміях.

ТРАНСПОРТ
У китайських містах громадський транспорт зазвичай дуже перевантажений, і туристам краще всього взяти таксі або пересуватися на маршрутці.
Таксі з водієм зручніше – оплата строго по лічильнику. Міжнародні водійські права в Китаї недійсні, і машину без водія в оренду взяти не можна. Заради розваги можна покататися на рикші, але це вийде дорожче і набагато повільніше, ніж проїхатися на таксі з водієм.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ
Вакцинацій та щеплень перед поїздкою в країну не потрібно.
Категорично заборонено фото – і відеозйомка в храмах і музеях. У деяких місцях зйомка можлива тільки за додаткову плату.
Завжди маєте при собі картку готелю з ієрогліфами. Китайці зазвичай не говорять по-англійськи.
Чайові офіційно заборонені, але якщо ви хочете віддячити офіціанта в ресторані або таксиста, залишайте чайові з розрахунку в середньому 5-10% від вартості послуг.
Сира водопровідна вода не придатна для пиття. Пийте мінеральну воду або ж кип’ятіть водопровідну. Чайник і мінеральну воду безкоштовно принесуть в номер.
Документи і цінні речі зберігайте в сейфі. Носіть при собі невелику суму і доглядайте за своїм гаманцем, особливо в людних місцях.
Для поїздки до Тибету необхідна спеціальна віза.
Ми радимо вам відвідати виставу китайського цирку – це дуже красиве і цікаве видовище.