Іспанія

Іспанія

Курорти, міста:

Мадрид

Барселона

Коста Брава

Коста Дорада

Валенсия

Коста Дель Соль

Майорка

ІСПАНІЯ

Іспанія – країна, яка займає майже весь Піренейський півострів в південно-західній частині Європи і кілька груп островів. Тури в Іспанію дуже популярні серед молоді, особливо якщо мова йде про острів Ібіца, одному з Балеарських островів. Балеарські і Пітіузскіе острови в Середземному морі і Канарські острови в Атлантичному океані належать до Іспанії. Африканські міста Сеута і Мелілья в Марокко, а також острови біля узбережжя Північної Африки, Чафаранас, Алусенас і Велес де Гомера – це також іспанські володіння, хоча й керовані як автономії.
Іспанія межує з Францією і Португалією, а також з англійським домініоном під назвою Гібралтар і з Андоррою. Територія Іспанії – 504 750 кв. км, а висота над рівнем моря становить у середньому 660 метрів. Країна з усіх боків оточена горами. Путівки в Іспанію переносять росіян в край гірських ландшафтів. Піренеї відокремлюють країну від Європи, гори Съерра-Невада тягнуться вздовж південного узбережжя, а по Піренейському півострову, в усіх напрямках розбігаються хребти Кордильєр, Кантабрійські і Іберійські гори. Мальовничі гірські озера і льодовики, багата флора та фауна характерні для іспанських гірських районів. Центр країни займає більше рівне плато.
Іспанію омивають хвилі Атлантики на півночі і на заході, а зі сходу і з півдня – теплі води Середземного моря. Зелені ліси на півночі країни і родюче східне узбережжя, спекотна Андалузія з чарівною Гранада, Балеари і Канари, столиця Іспанії Мадрид з чудовим музеєм Прадо – це найцікавіші частини країни. заради яких в основному і купують тури в Іспанію.

КЛІМАТ
Іспанія – країна з довгим узбережжям, де розташовані чудові курорти, улюблені туристами усього світу. Пляжний відпочинок в Іспанії – це радісне спілкування з природою приморській цієї країни. Клімат середземноморського узбережжя Іспанії субтропічний, з короткою і дуже м’якою зимою, з жарким і сонячним літом.
З грудня по лютий на узбережжі Середземного моря середні температури складають +10-12 ° С, а з червня по вересень +25-28 ° С. Вересень, жовтень і листопад на цьому узбережжі – час максимальних опадів, а більше всього сонячних днів тут буває в липні і в серпні. Чим південніше, тим суші і тепліше клімат: у Каталонії і у Валенсії трохи прохолодніше і більше опадів, ніж в жаркій Андалузії або в Естремадура. Гарячі тури в Іспанію популярні восени до листопада. Купатися в морі на південних і східних іспанських узбережжях можна з червня до жовтня. Вода в цей час прогрівається більш ніж до +20 ° С, у серпні температура моря близько +25 ° С, а в жовтні-близько 23 ° С.
Канарські острови – це екзотичні острівці суші в Атлантиці. Горящі путівки в Іспанію серед шанувальників Канар популярні круглий рік. Є гіпотеза, що ці острови вулканічного походження – залишки легендарної Атлантиди. На островах – унікальний клімат: круглий рік волого, немає різкої зміни сезонів. Температури коливаються від +20 до +25 ° С, найтепліший місяць-серпень. Тут не буває жари, але завжди сонячно, а температура води складає +19-22 ° С. Цей унікальний клімат підходить багатьом людям, які погано переносять жарке літо і люблять відпочинок в Іспанії.
Морські бризи і вологі повітряні маси майже не впливають на клімат центру Іспанії: чим далі від моря вглиб країни, у бік плато, тим спекотніше влітку, холодною зимою і тим менше опадів. Але в цілому температури повітря в Іспанії вкрай рідко бувають мінусовими, якщо мова не йде про гірські висотах. У центрі країни більш різко виражена зміна денних і нічних температур. Це стосується Мадрида: взимку тут +3-8 ° С, влітку +20-25 ° С, але якщо літнім днем буває +30 ° С, то річної вночі +17 ° С.
Третій район Іспанії, північно-західна частина країни та узбережжі Атлантики, знаходиться під впливом морських повітряних мас. Взимку погода тут м’яка і волога, а літо помірно тепле, не дощове, але й не таке посушливе, як на півдні. Відпочинок в Іспанії можна поєднати з поїздкою по узбережжю Атлантики: тут проходить таємничий містичний шлях Сантьяго, про який писав Паоло Коельо.

ІСПАНІЯ ВЧОРА І СЬОГОДНІ
Найперші сліди проживання людей на території Іспанії відносяться до епохи палеоліту. Саме на Гібралтарі, у теплих вод протоки, знайшли найбільш древню стоянку неандертальців на території Європи – вік цього поселення 35 тисяч років. 15 тисяч років тому на Кантабрійські узбережжі жили стародавні люди з розвиненою культурою. Туристи, які купують тури в Іспанію, можуть переконатися в цьому, якщо відправляться на екскурсію в печеру Альтаміра, вкриту малюнками. Є й ще більш ранні наскальні малюнки на узбережжі Леванте. Можна сказати, що Іспанія – це колиска людства на європейському континенті. Починаючи з 2400 року до нашої ери, по всій території країни жили люди, про що свідчать численні пам’ятники епохи мегаліта.
А ось з I тисячоліття до нашої ери через Піренеї в країну рушили одна за одною войовничі армії загарбників. Тут побували і фінікійці, які дали назву країні (Іспанія – це фінікійське слово), – і римляни. Допитливі люди можуть подивитися на римські руїни, купуючи горящі тури в Іспанію.
Нашестя варварів на Рим і руйнування столиці Римської імперії у 410 році поклало початок нової епохи – Середньовіччя. У 711 році на Піренейський півострів напали араби, і велика частина країни опинилася під їхньою владою. До ХV століття іспанським християнам вдалося повернути назад всі колишні території і завершити Реконкісти. Шлюб королеви Ізабелли Кастильської і принца Фердинанда Арагонського поклав початок об’єднанню країни в одну державу.
Панування маврів подарувало Іспанії кілька незрівнянних зразків архітектури – старовинні мечеті в Кордобі, Гранаді і Севільї, сади Альгамбри, мавританські палаци в Андалузії. Гості країни, які купили путівки до Іспанії, зазвичай відчувають цей тонкий арабська колорит. Навіть народна музика півдня Іспанії, де мавританський стиль особливо яскраво виявився в архітектурі, носить на собі вплив східної музики – це виявляється в мелодіях і ритмах іспанських пісень і танців.
Величні собори і замки часів Реконкісти добре збереглися в Кастилії і в Леоне. Відпочинок в Іспанії приносить дуже яскраві враження любителям історії та культури.
У 1492 році Христофор Колумб вирушив у плавання в пошуках Індії і відкрив Новий Світ. Відкриття Америки стало новою сторінкою в житті Іспанії і перетворило її в одну із самих багатих і впливових колоніальних держав Європи. Порт Севільї став одним з найбагатших міст світу – золото індіанців текло до Іспанії річкою.
Але подальші п’ять століть принесли Іспанії руйнівні війни, які потрясали країну одна за одною – війни за іспанську спадщину, Карлітскіе і Наполеонівські навали слідували один за одним. У результаті історичних поразок і втрати колоній Іспанія до ХХ століття втратила свою минулу вплив на європейському континенті. У ХХ столітті в країні почалася кровопролитна Громадянська війна, яка розколола суспільство до кінця 30-х років на два ворожі табору, та й закінчилася перемогою генерала Франко і встановленням його 40-річної диктаторської влади.
Після смерті Франко влада в країні була передана монарху, спадкоємцеві Бурбонів принцу Хуану Карлосу, і тепер в Іспанії конституційна монархія на чолі з королем, чия влада багато в чому обмежена конституцією. У країні відбулися демократичні перетворення, Іспанія стала членом НАТО і ЄС. З 80-х років економіка Іспанії стала розвиватися особливо швидко, і туристи з усього світу оцінили відпочинок в Іспанії.
Туристичний бізнес приносить Іспанії істотну частину щорічного доходу в бюджет. Середній клас зі всієї Європи охоче відпочиває на Середземноморському узбережжі країни, у Валенсії, Андалузії, в Барселоні. Барселона – гарний старовинний місто, овіяний легендами і прикрашений витворами архітектора Гауді, змагається з Мадридом і є столицею Каталонії.
Казкові замки півдня Іспанії, чисте море, галасливі і веселі міста круглий рік повні туристів: кращі готелі Іспанії всіх напрямів і всіх відомих світових мереж, чудові пляжі, чудові дискотеки, особливий національний колорит перетворюють відпочинок у цій країні на справжнє свято. Горящі путівки в Іспанію зробили цю країну дуже популярною серед європейської молоді. Корида і фламенко – це ще не вся Іспанія, але кожному хочеться побачити сутичку бика з людиною або послухати хвилюючий голос іспанської гітари.
Бій биків – це, по суті, стародавній ритуал жертвопринесення, спектакль, який складається з трьох актів. Кожен рух тореро традиційно й артистично. Але це видовище багато туристів, які купили путівки до Іспанії, вважають жорстоким – адже бик повинен загинути, хоча іноді може постраждати і людина.
В Іспанії мало не щодня в якому-небудь з міст жителі відзначають свято – фієсту, під час якого може відбуватися пробіг биків, святкова процесія, феєрверк, концерт і потім загальне бенкет.
Іспанці – дружелюбні і життєлюбні люди, які намагаються прожити кожен день із задоволенням. Їх сімейні традиції: любов до дітей, щоденні прогулянки в оточенні всіх домочадців, галасливі велелюдні гулянки у відкритих кафе – оточують приїхав до Іспанії туриста особливим теплом. Іспанці заражають гостей країни своїм настроєм! Вони часто розмовляють з незнайомими людьми, вітаються і прощаються з тими, з ким їдуть в ліфті або ж просто виявляються поряд в кафе або на пляжі.
Найкращі готелі Іспанії радують туристів хорошим сервісом і витонченими інтер’єрами. В Іспанії проживає 40 мільйонів чоловік, і близько 57 з гаком мільйонів туристів відвідують цю країну щороку. Тури в Іспанію дуже популярні серед тих, хто любить поєднувати пляжний відпочинок з нічним веселощами і з культурними враженнями.
РЕЛІГІЯ
Іспанія – це країна з дуже старими католицькими традиціями. Близько 95% населення країни є католиками. Незважаючи на прихильність до римського католицизму, постійно відвідують католицькі храми близько 25% населення. Країну можна назвати демократичною і толерантною. Путівки в Іспанію зазвичай не приносять незручностей людям іншого віросповідання.

МОВА
Державна мова в країні – іспанська. У ходу також каталонський, валенсійською, галісійська і баскський мови – у відповідних провінціях цієї країни.

ВІЗА
Іспанія – член Євросоюзу і входить до числа країн Шенгенської угоди. Візу до цієї країни для громадян Росії, країн СНД і Балтії слід одержати заздалегідь, особливо якщо ви маєте намір провести в Іспанії багато часу. Детальніше про необхідні документи можна дізнатися на сторінці http://tonkosti.ru/Виза_в_Испанию. (За цим посиланням буде відкриватися весь перелік документів, необхідний для відкриття іспанської візи).

КУХНЯ
У кожному регіоні Іспанії є свої рецепти і традиції приготування страв, але для всієї країни в цілому характерне загальне: для будь-якої трапези іспанці використовують оливкова олія, часник, пряні трави і вино. Ці інгредієнти властиві всій середземноморської кухні в цілому, як і велика кількість морепродуктів і свіжих овочів. Тури в Іспанію з Москви особливо приємні у кулінарному сенсі: іспанська кухня не тільки легка і смачна, але ще здорова і дуже корисна для північного людини.
Різноманітність рецептів іспанської кухні – результат гарних природних умов, у яких цілий рік доступні свіжі і різноманітні овочі і фрукти. Для приготування такої страви, як паелья, використовують рис, який росте в Валенсії.
Закуски в Іспанії подають до вин і до пива – пиво в цій країні менш популярне, ніж вино. Улюблена іспанська закуска – оливки, фаршировані рибою, перцем, лимоном, мигдалем. До закусок відносяться також пироги, які в деяких районах Іспанії нагадують піцу. Росіяни охоче купують тури в Іспанію ціни на харчування в кафе і ресторанах тут цілком прийнятні, нітрохи не вище ніж у Москві.
Салати готують із застосуванням оливкової олії, зі свіжими або вареними овочами, з морепродуктами, іноді з грибами. Найулюбленіші інгредієнти іспанського салату – помідори і часник.
Обов’язково спробуйте місцевий холодний суп гаспаччо, який іноді подають з льодом! Не пропустіть можливості поласувати відмінною паелья, для приготування якої існує не менш 300 рецептів в різних районах країни. В’ялений свинячий окіст хамон готують за складною технологією, і це дуже смачно. Напевно ви будете запивати ваш обід іспанським вином. Але чи можна уникнути спокуси випити цієї іспанської сангрії – напою з червоного вина зі спеціями і цукром?
Іспанська кухня принесе вам чимало задоволення, особливо на початку літа або осені, коли горящі путівки в Іспанію можна купити за найвигіднішими цінами.

ГРОШІ
Грошова одиниця, прийнята до оплати в Іспанії, – євро, EUR. В обігу використовуються банкноти достоїнством 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 євро. Тому краще привезіть з собою грошову суму в євро, щоб не витрачати час на обмінні операції. Але якщо ви все ж таки привезли з собою іншу валюту, краще всього міняти гроші в банках (не забудьте брати з собою в банк паспорт) і в обмінних пунктах. Іспанські банки працюють з 8.00 до 13.00-14.00 і намагаються поступово збільшувати робочий день. Обмінювати валюту в аеропорту невигідно, тому що там зазвичай занижений курс. Власники карток Visa і Mastercard можуть отримати гроші через банкомати або скористатися картами при розрахунку в магазинах і ресторанах.

ТРАНСПОРТ
Різні міста і провінції Іспанії з’єднують авіарейси місцевої авіації і швидкісні потяги – це найшвидший спосіб дістатися з одного міста до іншого. Між материком та островами, Балеарах і Канари, ходять пороми і літають літаки. Досить вигідним є подорож на автотранспорті, так як багато міст з’єднані прекрасними швидкісними автострадами – ви швидко доберетеся туди, куди вам потрібно, на автобусі і на машині.
Пересуватися по іспанському місту краще всього на недорогому і зручному автобусі – купіть собі заздалегідь абонементну книжечку («бонобус»).
В Іспанії можна взяти машину напрокат і об’їздити на ній півкраїни. У високий сезон, влітку, краще зарезервувати машину завчасно.

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ
Якщо ви захворіли в Іспанії, використовуйте свій страховий поліс і викличте лікаря. Медичні послуги в Іспанії платні. Але в цій країні є безліч аптек, і місцеві аптекарі-люди з високою кваліфікацією, віддані своїй справі. Якщо ви говорите по-англійськи і не потребуєте швидкої медичної допомоги, а просто злегка простими, зверніться за допомогою до англо-що говорить аптекаря: він не тільки поставить нескладний діагноз і запропонувати відповідні ліки, а й дасть води запити таблетку. Режим роботи аптек: з 9:30 до 14:00 і з 16:30 до 20:00.

ЧАС
Час в Іспанії відрізняється від київського на 1 годину.

СЕЙФ
Як у будь-якій країні, готелі Іспанії рекомендують гостям скористатися послугами оренди сейфа або ж сейфом в номері. У сейфі потрібно зберігати гроші, коштовності і важливі документи.

ЧАЙОВІ
В іспанських ресторанах і кафе чайові для зручності вже включені в рахунок і складають 5-10% від суми замовлення. Те ж саме відноситься і до таксистів. Але якщо ви захочете віддячити персонал за гарне обслуговування, можна залишити невелику суму на ваш розсуд.

МИТНИЙ РЕЖИМ
До Іспанії можна ввозити: 200 сигарет, 1 л міцних спиртних напоїв, 2 л вина, 500 г кави, 100 г чаю, продукти харчування, фото-і відеокамери, мобільні телефони.
Дозволено вивозити: 800 сигарет, 10 л міцних спиртних напоїв, 90 л вина. Гострі металеві предмети можна провозити лише в багажі.
Дозволено вивіз фізичними особами без декларування готівкової валюти в сумі, що не перевищує 2500 євро. При вивезенні фізичними особами наявної валюти в сумі понад 8400 євро, її потрібно внести в декларацію (дозвільних документів при цьому не потрібно).

ЕЛЕКТРИКА
Напруга в мережі – 220V.

МАГАЗИНИ І ДЕРЖАВНІ УСТАНОВИ
Іспанські магазини працюють з 10.00 до 22.00 з понеділка по п’ятницю з перервою з 14.00 до 17.00, по суботах – тільки до 14.00. По неділях магазини, включаючи великі супермаркети, зазвичай закриті.
В Іспанії можна зробити унікальні покупки. Іспанська шкіряне взуття прекрасної якості і зазвичай дуже хорошого дизайну, одяг зі шкіри так само гарна і якісна. Ковані свічники, приладдя для каміна, вишивка, срібло з Кордови, художнє скло, сувеніри – все це краще купувати на ринках, по можливості в невеликих містечках, де можна вигідно придбати справжні шедеври. Молодь охоче купує тури в Іспанію ціни на молодіжний одяг в період розпродажів невисокі, а одяг дуже красива, з натуральних тканин.
Гіпермаркети зазвичай винесені за межі міста, а маленькі спеціалізовані магазини покоління за поколінням належать одній родині, де до справи ставляться з любов’ю і з відповідальністю. Будь-який подарунок для вас красиво упакують.
Знамениті іспанські музеї по понеділках закриті, в інші дні години роботи з 10.00 до 14.00 і з 17.00 до 20.00.
Екстрені телефони
112 – європейська служба екстреної допомоги.
091 – поліція, швидка допомога, пожежники.
080 – пожежні (Мадрид, Барселона).
92 – поліція при дорожньо-транспортних пригодах (в межах міста).

КОРИСНІ ПОРАДИ
Іспанія – це країна, з якої ви можете спокійно пересуватися, особливо по сільській місцевості. У містах є криміногенні райони, і туристам краще не ходити поодинці по безлюдних або дуже темними вулицями.
Гроші варто зберігати в різних місцях: у кишені – дріб’язок і основну суму – подалі від сторонніх очей. Гаманець і сумка – речі, за якими слід наглядати. Фотоапарат або сумку на довгому ремені краще носити на плечі.
У день від’їзду готельний номер доведеться звільнити до 10.00. Якщо у вас вечірній рейс – залиште речі в камері зберігання готелю.
Якщо ви хочете ввезти в країну домашня тварина, подбайте заздалегідь про ветеринарному свідоцтві з вказівкою про щеплення від сказу.